Dawid Rempała. fot. Łukasz Forysiak/Foto Forysiak/media klubowe Falubazu Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącym sezonie na żużlową mapę Polski wróci Kraków. Oprócz kibiców cieszyć się z tego faktu mogą zawodnicy, którzy nie załapali się do kadr innych zespołów. Jednym z nich jest Dawid Rempała, który na informacje z Małopolski czeka od listopada.

 

Tarnowianin w sezonie 2024 zadebiutuje w roli seniora. Minionego sezonu nie może zaliczyć do udanych, gdyż mimo awansu z Falubazem Zielona Góra do Ekstraligi miał on problem z załapaniem się do składu. Ostatni sezon w gronie juniorów ukończył ze średnią biegową na poziomie 0,744.

W Zielonej Górze podziękowano mu za współpracę, lecz w trakcie okienka transferowego rękę do Rempały wyciągnął Motor Lublin. Młody zawodnik będzie reprezentował lubelski zespół w rozgrywkach U24. Zdradził on również, że czeka na obrót spraw w sprawie jednego zespołu. Z pewnością chodziło o zespół Speedway Kraków.

Prawie pewne jest, że ten zespół wystartuje w Krajowej Lidze Żużlowej. Dawid Rempała powinien więc stanąć przed szansą pokazania swojego potencjału, ponieważ do tej pory nie rozwinął się tak jakby życzyli sobie tego działacze Falubazu.

Poza wychowankiem Unii Tarnów w  kontekście składu drużyny z Krakowa wymienia się takich zawodników jak: Matić Ivacić, Oskar Bober czy Josh Pickering. Reprezentować zespół będą mogli też żużlowcy U24 i juniorzy Stali Rzeszów.