Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

27 oraz 28 grudnia na stadionie Gilman Speedway w Adelajdzie odbędzie się kolejna odsłona  zawodów International Speedway Masters. Zawody w latach 90. ubiegłego wieku cieszyły się sporą popularnością. Po latach przerwy, australijski promotor, David Tapp postanowił je reaktywować. 28 grudnia żużlowcy będą walczyli o specjalny medal imienia Leigha Adamsa. 

 

Były zawodnik Unii Leszno to niekwestionowana legenda światowego żużla, która sukcesy odnosiła również w reaktywowanej właśnie International Speedway Series. 

– Leigh to legenda naszego australijskiego żużla i bez żadnych wątpliwości zasługuje na takie wyróżnienie. Trzykrotnie Adams wygrywał International Speedway Series podczas jej złotej ery w latach 1995-2000. Jako iż Speedway Series powraca po latach do życia, nie ulegało wątpliwości że Leigh musi być w jakiś sposób doceniony. Leigh będzie oczywiście obecny na zawodach i osobiście wręczy medale swojego imienia najlepszym trzem zawodnikom zawodów – mówi nam promotor zawodów, David Tapp. 

Były zawodnik Unii Leszno czy Motoru Lublin nie ukrywa, że powstaniem medalu jest zaszczycony. – Dla mnie to wielki zaszczyt i wyróżnienie. Sam fakt, że International Masters Series powraca jest fantastyczny. Te zawody były fantastyczne i nie mogę doczekać się ich powrotu. Impreza organizowana przed Davida będzie fantastyczna, a fakt wręczenia medalu z moją podobizną to coś specjalnego i wzruszającego – dodaje Leigh Adams. 

CZYTAJ TAKŻE

Żużel. Jechał kosmicznie i wyrwał remis! Bewley: Było całkiem fajnie!

Żużel. Co za pogoń Sparty! Wydarli remis w biegach nominowanych! (RELACJA)

Żużel. Brady Kurtz show w Rybniku! ROW z kolejnym zwycięstwem! (RELACJA)