Waldemar Górski. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Okres przedsezonowy to czas na przewidywania i typy na nadchodzące rozgrywki. Wśród ekspertów przeważają opinie, że zdecydowanie najciekawiej zapowiadają się zmagania w Metalkas 2. Ekstralidze, w której nie ma wyraźnego faworyta do zwycięstwa. Waldemar Górski, prezes Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, w najlepszej czwórce – poza swoim zespołem – widzi ekipy z Rybnika, Krosna oraz Bydgoszczy.

 

Ostrowianie nie kryją się z tym, że chcą w przyszłym roku jeździć w PGE Ekstralidze. Takie słowa padły już po zakontraktowaniu kadry na sezon 2024. Ostrowianie długo byli wskazywani za głównego faworyta do awansu.

Żużel. Jest decyzja Grupy Azoty! Wiadomo, co z kasą dla Unii – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

W przewidywaniach mocno namieszały wydarzenia z ostatnich miesięcy. Jakub Krawczyk został wypożyczony do Betard Sparty Wrocław, a Abramczyk Polonia Bydgoszcz i Innpro ROW Rybnik zwiększyły siłę w formacji juniorskiej. Cel w Ostrowie się jednak nie zmienia.

– Parę lat już jestem w klubie. Troszkę pokory potrzeba i nie ma co wysoko tej głowy nosić. Są kontuzje i różne wypadki losowe. Jedziemy o jak najlepszy wynik. Wiemy, jaki jest cel, ale nie też wszystko na jedną kartę – mówi Waldemar Górski w rozmowie z Kurierem Ostrowskim.

Wszystko wskazuje, że w 2024 roku nie będziemy mieli powtórki z sezonu 2023, gdy w lidze był wyraźny hegemon. Konkurencję zmiażdżył Enea Falubaz Zielona Góra, który zwyciężył wszystkie spotkania. Teraz poziom ma być znacznie bardziej wyrównany.

Żużel. Polonia z Majewskim to zespół kompletny? Prezes odpowiada – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Faworyci to Rybnik, Krosno, Ostrów i Bydgoszcz. Myślę, że pierwsze mecze zweryfikują dyspozycję. Trudno powiedzieć. Nawet nie wiemy jakim składem Rybnik pojedzie, bo Patrick zaczął już sobie troszkę trenować. Myślę, że w czwórce będą te zespoły – dodał sternik Arged Malesy.

Przypomnijmy, że ostrowian już na „dzień dobry” czeka pojedynek z innym z faworytów rozgrywek. 14 kwietnia Arged Malesa zmierzy się na wyjeździe z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.