Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle złotych medali DMP ma już na koncie Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niedawno poznaliśmy kalendarz imprez Speedway Grand Prix oraz Speedway of Nations na przyszły sezon. Mimo zapowiedzi organizatorów, w cyklu wyłaniającym mistrza świata ponownie zabraknie „świeżych” lokalizacji. Jeśli chodzi o rozgrywki drużynowe, w przyszłym roku reprezentacje powalczą o medale w Manchesterze, na którym w 2021 roku Brytyjczycy sięgnęli po złoto.

 

Przypomnijmy, że w tym roku Speedway of Nations miało „przerwę”, gdyż na torze we Wrocławiu odbył się Drużynowy Puchar Świata. W dramatycznych okolicznościach zwyciężyli Polacy, zostawiając za swoimi plecami Wielką Brytanię, Danię oraz Australię. W przyszłym roku znów wraca SoN, gdzie Polakom póki co nie udało się jeszcze zdobyć złota. Najlepsze reprezentacje świata ponownie zagoszczą w Manchesterze, gdzie przed dwoma laty najlepsi okazali się Brytyjczycy.

Dan Bewley, który był częścią złotej reprezentacji w 2021 roku, wierzy w ponowny triumf Wielkiej Brytanii na własnej ziemi. – To, że nie wygraliśmy w tym roku Drużynowego Pucharu Świata było frustrujące. Za każdym razem gdy wkładam kevlar swojej reprezentacji, czuję się dobrze. Nie mogę się doczekać Speedway of Nations w przyszłym sezonie, szczególnie że będzie rozgrywane na torze Belle Vue – mówi Bewley, cytowany przez British Speedway Network.

Apetyt na kolejne złoto ma także szkoleniowiec Wyspiarzy, Oliver Allen. – Nie ulega wątpliwości, że ten obiekt jest fantastycznym miejscem do ścigania. Będziemy chcieli ponownie zdobyć tytuł. Ta noc w Manchesterze w 2021 roku była wyjątkowa. W przyszłym roku ponownie będziemy mieli silny zespół i z pewnością będzie to kolejny niezapomniany turniej – zapewnia.

Impreza Speedway of Nations w Manchesterze odbędzie się w dniach 9-13 lipca. Przypomnijmy, że tytułu z 2022 roku będzie bronić reprezentacja Australii.