fot. kolekcja Johna Somerville'a
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Brian Griffin nie żyje. BBC opisywało go jako „powszechnie uznawanego za jednego z najwybitniejszych fotografów swojego pokolenia”. W swoim portfolio miał takie marki jak: Coca-Cola, Mastercard, Nissan czy słynnego Sir Paula McCartney’a.

 

Griffin nie był typowym fanem ani promotrem żużla. To bardzo specyficzna postać. Praca w sztuce to jedno, a drugie to pasja do speedwaya. Co więcej, śledził żużel regularnie, a sponsorował Simona Wigga oraz ulubieńca Ipshwich, Chrisa Louisa, którego początek końca kariery zaczął się od upadku w Częstochowie.

W 2000 roku doszło do bardzo ciekawego wydarzenia w brytyjskim żużlu. Nigel Wagstaff został współpromotorem drużyny wraz z Griffinem oraz menedżeren drużyny. Odbyła się prezentacja, w której przewodzili Griffin oraz „Waggy”. Była ona bardzo spektakularna oraz wystawna.

Brian wykorzystał swoje znajomości z branży fotograficznej oraz filmowej, urządzając niesamowity pokaz. Był on uważany za skandaliczny oraz spektakularny. Użyto reflektorów Movie Premiere, które można było zauważyć z odległości kilku mil.

Co ciekawe, w tamtym sezonie „Rycerze” ostatecznie przegrali tytuł ligowy z Eastbourne. Jednak udało im się odkuć w Knockout Cup, w którym pokonali Coventry w stosunku 100-80. To był wielki dzień, gdyż na pucharowy sukces czekali od 1977 roku.

Następny rok natomiast okazał się być bardzo burzliwy. Knights nie byli w stanie powtórzyć udanych wyników, a drużyna wycofała się z meczu w Eastbourne. Powodem była kłótnia na temat średnich zawodników oraz wyników. Po tym incydencie Griffin wycofał się z promocji żużla. – Brian byl ekscentryczną postacią, pasjonatem sportu. Natomiast nie był genialnym biznesmenem. Uważałem go za dowcipnego i zabawnego człowieka. Jednak potrafił być także frustrujący – mówił Wagstaff w „Forty Years On”.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Były zawodnik Falubazu zaskoczył. Niespodzianka na Antypodach

Żużel. Mistrz świata 2021 z nowym kaskiem. Idą zmiany u Łaguty