Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Stało się jasne to, o czym mówiono od dłuższego czasu. Jarosław Hampel po czterech sezonach spędzonych w Platinum Motorze Lublin odchodzi z klubu. – To była najcięższa decyzja jaką musiałem podjąć – powiedział prezes Jakub Kępa.

 

41-latek zalicza swój najlepszy sezon od kilku ładnych lat. Zaczął go co prawda nie najlepiej, natomiast w play-offach nawiązał do swoich najlepszych czasów i był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny, a zarazem całej ligi. W finałowym pojedynku w Lublinie wywalczył 10 „oczek” z bonusem, a rewanżu na Olimpijskim dołożył taki sam dorobek.

Kibice „Koziołków” od dłuższego czasu domagali się pozostania swojego kapitana w zespole. Utworzyli nawet petycję, aby popularny „Mały” przedłużył kontrakt na następny sezon. Tak się jednak nie stało, a Hampel przekazał wiadomość o odejściu na antenie stacji Canal+ Sport5. W ciągu jego pobytu przy Alejach Zygmuntowskich 41-latek świętował dwukrotnie złoto oraz raz srebro Drużynowych Mistrzostw Polski. W następnym sezonie prawdopodobnie będzie ścigał się w Enea Falubazie Zielona Góra, o ile „Myszy” oczywiście awansują do PGE Ekstraligi.

– Teraz po zakończonym sezonie możemy to powiedzieć, że nasze drogi się rozchodzą. Ja bardzo nad tym ubolewam. Wiadomo, że te rozmowy odbywają się wcześniej i nie mam tu na myśli rozmowy z Jarkiem. To była najcięższa decyzja jaką musiałem podjąć. Rozstajemy się w bardzo pozytywnych relacjach – zdradził Jakub Kępa podczas Magazynu na antenie Canal+ Sport 5.