Metalkas 2 Ekstraliga: Energa Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żużlowcy gdańskiej Energi Wybrzeże po czterech kolejkach mają na koncie tylko jeden punkt. W niedzielę nie sprostali bydgoskiej Abramczyk Polonii. W zakończonym po ośmiu startach spotkaniu ulegli 21:27.

 

Do niedawna zmorą gdańszczan były pierwsze wyścigi, które przegrywali podwójnie. Tym razem zakończyły się one remisowo, ale w końcówce lepsi okazali się goście.

– Byliśmy słabi. Przynajmniej w ostatnich dwóch wyścigach nie widziałem walki. Owszem możemy powiedzieć, że przez pogodę tor był inny aniżeli na treningach. Mamy jednak taką drużynę, że nie powinna ona na to zwracać uwagi. W żadnym stopniu warunki torowe nie mogą przeszkadzać moim zawodnikom. Przegraliśmy u siebie, nie ma dla mnie wytłumaczenia. Straciliśmy sześć punktów. Gdyby mecz trwał nadal, to jakim wynikiem skończyłby się? Porażką dwunastoma czy czternastoma punktami? To klęska – ocenił menedżer Energi Wybrzeże, Eryk Jóźwiak.

Po czterech kolejkach gdańszczanie zajmują przedostatnią pozycję z dorobkiem jednego punktu. – Musimy usiąść z zarządem się i zastanowić się, co możemy zrobić. Może trzeba odświeżyć pewne tematy, spróbować czegoś innego? Zwrócę się do zarządu i zobaczymy, jakie zapadną decyzje – stwierdził Jóźwiak.

Żużel. Czerwona kartka w Gdańsku! Junior ukarany za kładzenie się na torze – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Deszczowa wygrana Polonii. Wybrzeże wciąż bez zwycięstwa! (RELACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

W odwodzie jest Adrian Gała, który ma ważny kontrakt z gdańskim klubem, choć nie podpisano aneksu finansowego. – To jest jakaś opcja. Jest gotowy. Na pewno nie cieszy się z naszego wyniku, ale kto wie. Może ta sytuacja rzeczywiście daje mu jakąś szanse? Zobaczymy – ocenił menedżer Energi Wybrzeża.

Problem do rozwiązania stanowią też juniorzy. Po kontuzji Eryka Kamińskiego i czerwonej kartce Bartosza Tyburskiego jedynym juniorem zostaje Miłosz Wysocki. – Tu faktycznie nie ma kwestii dyskusji tak czy nie. Nie ma juniorów i musimy uzupełnić braki. Jest kilka opcji, ale decyzję podejmie zarząd – powiedział Jóźwiak.

Żużel. Upadki, starcie w strugach deszczu i kolejna wygrana Polonii (GALERIA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

W meczu z Abramczyk Polonią czerwoną kartkę za dwa upadki – zdaniem sędziego zawodów Rafał Kobaka „taktyczne” – ukarany został dwoma żółtymi kartkami, która automatycznie zmieniła się w czerwoną. – Nie będę oceniać upadków, bo mógłbym być nieobiektywny. Odpowiem zatem: pomidor – stwierdził Jóźwiak.

TOMASZ ROSOCHACKI