Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zgodnie z przewidywaniami zakończyły się zmagania o miano najlepszego zawodnika Ameryki Północnej. Na torze w Bakresfield bezkonkurencyjny okazał się Luke Becker, który w całych zawodach nie stracił choćby punktu. Na podium znaleźli się również Billy Janniro oraz Broc Nicol.

 

To właśnie Amerykanie najczęściej jako pierwsi walczą o złoto w krajowym czempionacie. Do zgarnięcia są trzy miejsca w eliminacjach do kolejnego cyklu Grand Prix. Po bardzo dobrym sezonie Luke’a Beckera w barwach Enea Falubazu Zielona Góra i jego niezłym pokazaniu się w roli rezerwowego cyklu faworyt zmagań w Bakersfield mógł tylko jeden.

Przed startem głównej części turnieju rozegrano eliminacje o dodatkowe miejsca. W nich najlepszy okazał się Wilbur Hancock, który potem jednak nie zawojował turnieju. Jedną z pozycji rezerwowych wywalczył z kolei 64-latek, Eddie Castro.

Na początku zmagań zawodnicy typowani do najwyższych miejsc nie notowali większych wpadek. Swoje biegi wygrywali zarówno Becker, jak i Janniro, Broc Nicol czy bracia Ruml. W końcu musiało jednak dojść do bezpośrednich starć. Ważna dla przebiegu zmagań był trzeci start Maxa Rumla. Po dwóch „trójkach” wjechał on w taśmę.

Janniro z kolei pierwsze punkty stracił w czwartej serii. Po trzech triumfach nieoczekiwanie ograli go Luoie Mersaroli oraz Alex Martin. Wtedy wygrana znacznie przybliżyła się do Beckera.

Zawodnik niedawno zakontraktowany w H. Skrzydlewska Orle Łódź, mimo przewagi, nie spuszczał z tonu i w ostatnich startach także dowiózł zwycięstwa. Po 12 punktów po rundzie zasadniczej mieli natomiast Janniro i Nicol. Żużlowcy zmierzyli się w biegu dodatkowym, z którego lepiej wyszedł ten pierwszy.

Czołówka Indywidualnych Mistrzostw Ameryki Północnej (za Jessi DuBois):

1.Luke Becker 15 (3,3,3,3,3)

2. Billy Janniro 12+3 (3,3,3,1,2)

3. Broc Nicol 12+2 (2,2,2,3,3)

4. Dillon Ruml 11 (3,2,3,1,2)

5. Max Ruml 10 (3,3,t,3,1)

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Zmarzlik błyszczał na czerwonym dywanie! „Po Vojens wróciłem silniejszy” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Jacek Frątczak: Menadżerski powrót był bardzo blisko. Falubaz ma szanse (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)