Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W ostatnich dniach kibice Metaliki Recycling Kolejarza Rawicz otrzymali sporo niepokojących informacji. Fanów szczególnie zmartwić mogło zatrzymanie na trzy miesiące zarządzającego klubem Sławomira K. Klub jednak na tę chwilę nie wywiesza białej flagi i stara się o przystąpienie do rozgrywek.

 

Sezon 2023 nie był łatwy dla rawiczan. Od połowy rozgrywek zespół jeździł w mocno okrojonym składzie i trudno było mu nawiązać walkę z rywalami. Pojawiało się sporo wieści na temat problemów prezesa klubu czy kłopotów finansowych.

Choć ostatnie wieści mogły się wydawać „gwoździem do trumny”, to w gronie kibiców może tlić się nadzieja na start w kolejnych rozgrywkach. Ważne jest to, że klub stara się o licencję. Ważną rolę pełni dotychczasowy wiceprezes, Radosław Prawucki, który od dawna wspiera rawicki żużel.

– Dowiedziałem się, że stosowne dokumenty związane z licencją zostały złożone. Uzupełniony ma być jeszcze bilans, a przedstawiciele klubu mają rozmawiać na temat wsparcia finansowego. Na kolejne spotkanie, które być może da nam więcej informacji dotyczących przyszłości rawickiego żużla umówiliśmy się w przyszłym tygodniu – powiedział Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza, dla Radia Elka.

Pozostaje więc czekać na pozytywne zakończenie sprawy i znalezienie środków na funkcjonowanie klubu. To m.in. od losów rawickiego zależy atrakcyjność rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej 2024.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Popis Beckera w Mistrzostwach Ameryki Północnej. Był bezbłędny! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Zmarzlik błyszczał na czerwonym dywanie! „Po Vojens wróciłem silniejszy” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Jacek Frątczak: Menadżerski powrót był bardzo blisko. Falubaz ma szanse (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)