Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Abramczyk Polonia Bydgoszcz po kilku trudnych spotkaniach notuje przekonujące zwycięstwo. Ekipa znad Brdy nie miała problemów z Arged Malesą Ostrów Wielkopolski i triumfowała 56:34. Znów kapitalnie spisał się Wiktor Przyjemski, zdobywca 15 punktów.

 

Rywalizację bydgoszczan z ostrowianami śmiało można nazwać konfrontacją ekip, które czekają na potknięcie Enea Falubazu Zielona Góra. Przed sezonem zarówno o jednych, jak i o drugich mówiło się jako kandydatach do awansu. Zielonogórzanie jednak odjechali i główną stawką meczu było to, kto będzie miał lepszą pozycję do walki o drugie miejsce po rundzie zasadniczej. Szczególnie ciekawa była postawa ostrowian. Arged Malesa z uwagi na zmiany w terminarzu przystępowała do meczu po niemal miesięcznej przerwie.

Sporo emocji dostarczył już bieg rozpoczynający niedzielne spotkanie. Bardzo dobrze wystartował Oliver Berntzon, ale na przeciwległej prostej przejechali obok niego bydgoszczanie. Szwed zdołał odbić tylko jedną pozycję po błędzie Daniela Jeleniewskiego. Po chwili po raz kolejny Wiktor Przyjemski pokazał, że inni juniorzy nie mają z nim szans w Bydgoszczy. 18-latek pewnie wygrał, a dzięki temu, że Oliver Buszkiewicz dojechał przed Sebastianem Szostakiem gospodarze drugi raz wygrali 4:2. Kolejne indywidualne wygrane także należały do bydgoszczan. Pewnie triumfowali Lyager oraz ponownie Przyjemski. Junior znów świetnie rozegrał pierwszy łuk i pognał do mety. Po pierwszej serii Abramczyk Polonia prowadziła już 15:9.

Po przerwie w końcu więcej radości bydgoskim kibicom dał David Bellego. Po słabym wejściu w mecz Francuz wygrał bez większych problemów. Grzegorz Walasek ambitnie atakował Kennetha Bjerre, jednak Duńczyk obronił trzecią pozycję i kolejna wygrana powędrowała na konto Gryfów. Zwycięstwo Lyagera w szóstym wyścigu nie było żadnym zaskoczeniem, ale sensacyjnie na drugim miejscu zameldował się Buszkiewicz. Junior ambitnie walczył z Berntzonem i zdołał go wyprzedzić. Kibice gospodarzy nagrodzili tę postawę dużym aplauzem. Przy Sportowej zaczęło pachnieć pogromem, ale w końcu odgryźli się ostrowianie. W siódmej gonitwie goście lepiej wystartowali. Długo wydawało się, że Musielak z Krawczykiem wygrają podwójnie, ale junior popełnił błąd, który od razu wykorzystał Szymon Szlauderbach. Na tablicy wyników widniał rezultat 26:16.

Początek ósmego starcia zwiastował ciekawą rywalizację Musielaka z Przyjemskim. Lider Arged Malesy dobrze wystartował, ale na prostej to junior był już z przodu. Kolejne metry wyścigu dawały coraz większą przewagę ulubieńca gospodarzy. W dziewiątym wyścigu trener Jacek Woźniak zdecydował się sprawdzić Benjamina Basso. Duńczyk wszedł w mecz przyzwoicie, bo długo jechał na prowadzeniu. Bardzo dobrze napędził się jednak Berntzon i przemknął obok młodszego kolegi tuż przed metą. Kolejne oznaki lepszej dyspozycji w 10. biegu pokazał Bellego. Zawodnik, który przed sezonem traktowany był jako zdecydowany lider drużyny znów szybko załatwił sprawę. Po trzech seriach bydgoszczanie byli już na 12-punktowym prowadzeniu.

Kolejne biegi pokazały, że drużyna Abramczyk Polonii bardzo pragnęła przekonującego zwycięstwa. Jedenasty wyścig rozegrał się już na pierwszym łuku. Bellego oraz Basso błyskawicznie odjechali duetowi Berntzon-Walasek. Po chwili świetnie na dystansie spisał się Bjerre. Duńczyk po starcie był trzeci, ale potem ograł Nielsena i Krawczyka. Ciekawy był pojedynek z juniorem, bo ten bardzo dzielnie bronił prowadzenia. Ostrowski młodzieżowiec świetnie walczył także w kolejnym biegu. Tym razem musiał rywalizować z Przyjemskim i Lyagerem. O ile z pierwszym z nich sobie nie poradził, o tyle zdołał przywieźć punkty przed Duńczykiem.

W pierwszym z biegów nominowanych „czysty komplet” przypieczętował Wiktor Przyjemski. Junior znów nie miał sobie równych i dopisał piątą „trójkę” do dorobku. Na zakończenie bardzo ładną akcję na dystansie przeprowadził Bellego. Francuz wcisnął się przed Berntzona tuż przed wjazdem na ostatnie okrążenie. Gospodarze dobili tym samym do 56 punktów.

8. kolejka 1. Ligi Żużlowej

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 56:34

Abramczyk Polonia: Daniel Jeleniewski 1 (1,0,-,-,), Szymon Szlauderbach 3 (1,2,d,-), Kenneth Bjerre 9 (3,1,1,3,1), David Bellego 12 (0,3,3,3,3), Andreas Lyager 9 (3,3,1,1,1), Wiktor Przyjemski 15 (3,3,3,3,3), Olivier Buszkiewicz 3+1 (1,2*,0), Benjamin Basso 4+1 (2,2*).

Arged Malesa: Oliver Berntzon 10 (2,2,1,3,0,2), Matias Nielsen 6+1 (2,0,1,1*,2), Victor Palovaara 0 (0,-,-,-), Grzegorz Walasek 3 (2,0,0,1,-,), Tobiasz Musielak 8+1 (1*,3,2,2,0,0), Sebastian Szostak 0 (0,0,-), Jakub Krawczyk 7 (2,1,0,2,2,0), Jakub Poczta NS.

Bieg po biegu:

1. BJERRE, Berntzon, Jeleniewski, Palovaara 4:2

2. PRZYJEMSKI, Krawczyk, Buszkiewicz, Szostak 4:2 (8:4)

3. LYAGER, Nielsen, Musielak, Bellego 3:3 (11:7)

4. PRZYJEMSKI, Walasek, Szlauderbach, Szostak 4:2 (15:9)

5. BELLEGO, Berntzon, Bjerre, Walasek 4:2 (19:11)

6. LYAGER, Buszkiewicz, Berntzon, Nielsen 5:1 (24:12)

7. MUSIELAK, Szlauderbach, Krawczyk, Jeleniewski 2:4 (26:16)

8. PRZYJEMSKI, Musielak, Lyager, Walasek 4:2 (30:18)

9. BERNTZON, Basso, Nielsen, Szlauderbach (d/4) 2:4 (32:22)

10. BELLEGO, Musielak, Bjerre, Krawczyk 4:2 (36:24)

11. BELLEGO, Basso, Walasek, Berntzon 5:1 (41:25)

12. BJERRE, Krawczyk, Nielsen, Buszkiewicz 3:3 (44:28)

13. PRZYJEMSKI, Krawczyk, Lyager, Musielak 4:2 (48:30)

14. PRZYJEMSKI, Nielsen, Lyager, Krawczyk 4:2 (52:32)

15. BELLEGO, Berntzon, Bjerre, Musielak 4:2 (56:34)

Sędziował: Piotr Lis