Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od dobrych kilku tygodni tajemnicą nie są już składy ekstraligowców na kolejne rozgrywki. Po tym, jak przebiegło okienko transferowe za głównego faworyta do wygrania PGE Ekstraligi 2024 wskazywany jest obecny mistrz Polski – Platinum Motor Lublin. Chrapkę na złoto będzie miało jednak kilka ekip, w tym For Nature Solutions KS Apator Toruń. Co ciekawe, sternik torunian twierdzi, że obrońcy tytułu będą dysponować nieco mniejszą siłą niż w tegorocznych zmaganiach.

 

Anioły są w gronie tych ekip, które nie przeszły rewolucji po sezonie 2023. Torunianie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, utrzymali kadrę seniorską. Nowością przez większość rozgrywek ma być Antoni Kawczyński, który od 29 kwietnia będzie mógł startować na ekstraligowych torach. Władze klubu, pomimo siły innych zespołów, liczą, że zgrana drużyna z nowym trenerem Piotrem Baronem podejmie walkę nawet z Koziołkami.

– My zawsze celujemy w złoto DMP. Niezależnie od tego, jak silne są inne ekipy. Lublin taką zbudował kadrę, jaką zbudował. Tak naprawdę Mateusz Cierniak wchodzi w miejsce Jarosława Hampela. Wiktor Przyjemski zajmie z kolei pozycję Cierniaka. Dużo się więc nie zmieniło. Powiedziałbym nawet, że Motor będzie troszkę słabszy – mówi nam Przemysław Termiński.

Dla właściciela klubu z Grodu Kopernika znakiem zapytania jest to, jak spiszą się dwaj młodzi zawodnicy Koziołków. Wspomnianych Cierniaka i Przyjemskiego w przyszłym sezonie czekają nowe, trudne wyzwania.

– Mateusz będzie się mierzył z tym, co w tym roku spotkało Wiktora Lamparta. Długo zajęło mu dojście do wysokiej formy. Zmiana kategorii junior na senior jest trudne i wielu zawodników miało z tym problem. Do tego Wiktor Przyjemski przejdzie ligę wyżej, a to wciąż jest spora przepaść. Dla mnie przez odejście Jarka Hampela będą słabsi, ale to tylko moje subiektywne zdanie – dodaje szef klubu z Torunia.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Filip Seniuk: Na GP zabrał mnie dziadek. Idolami są Tai i Maciek (WYWIAD) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Prezes Polonii ocenia zmiany w rozgrywkach. Chciałby poszerzenia Ekstraligi – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)