Patrick Hansen. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Patrick Hansen cały czas walczy o powrót na tor. W czasie trwającej od zeszłego roku rehabilitacji, zaczął podejmować się także innych zajęć. Najpierw został ekspertem telewizyjnym, a teraz ukończył kurs instruktora sportu żużlowego. 

 

Przypomnijmy, że Hansen uległ w zeszłym sezonie bardzo poważnemu wypadkowi na torze. Podczas ćwierćfinałowego starcia na zapleczu PGE Ekstraligi pomiędzy Arged Malesą Ostrów a ROW-em Rybnik między Duńczykiem a Patrykiem Wojdyło doszło do kontaktu, w wyniku którego 25-latek doznał upadku i musiał być natychmiast operowany. Hansenowi po tej kraksie groziła bowiem utrata czucia w kończynach. Na szczęście szybko podjęte działania i rehabilitacja doprowadziły do tego, że Duńczyk realnie może myśleć nad powrotem do ścigania.

W tym momencie Hansen, mimo że nie bierze udziału w meczach jako zawodnik, cały czas aktywnie uczestniczy w żużlowym sezonie 2024. Przed obecnym rokiem ścigania został ekspertem Canal Plus. Poza tym wiele mówiło się, że władze drużyny Innpro ROW-u Rybnik, z którą 25-latek ma ważny kontrakt, chcą, aby Duńczyk został trenerem młodzieży. Wczoraj Hansen pochwalił się w swoich mediach społecznościowym uzyskaniem uprawnień instruktora sportu żużlowego, a zatem najpewniej swoją wiedzą będzie wspomagał rybnickich juniorów. – W zimie była nie tylko rehabilitacja, ale także miałem okazję zrobić kurs instruktora sportu żużlowego – przekazał Duńczyk na swoim Instagramie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Patrick Hansen (@phracing124)

CZYTAJ TAKŻE 

Żużel. Norbert Krakowiak: Drużyna stanęła na wysokości zadania. Znalazłem przyczynę swojej niedyspozycji

Żużel. Zawalił mecz GKM-owi. Poprosił o dodatkowy trening!

Żużel. Wróciła Ekstraliga U24. Dwie wygrane gospodarzy i dwie wygrane gości