Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Trudną końcówkę okresu przygotowawczego ma Piotr Pawlicki. Krajowy zawodnik Enea Falubazu Zielona Góra nie może jeszcze wyjechać na tor z powodu urazu mięśnia. Fani zielonogórzan nie muszą się jednak obawiać. „Piter” w przyszłym tygodniu wróci na motocykl.

 

Młodszy z braci Pawlickich nie tylko opuścił pierwsze treningi zielonogórzan w Rzeszowie, Rawiczu i przy W69, ale również nie mógł wziąć udziału w inauguracyjnym meczu Premiership pomiędzy Oxford Spires, a Birmingham Brummies. Co jednak najważniejsze, rehabilitacja zawodnika przebiega prawidłowo.

– Rehabilitacja przebiega pomyślnie. Ogólnie bardzo dobrze się czuję i już nie mogę się doczekać, kiedy dosiądę swoje motocykle. Jasne, że brakuje mi jazdy. Patrzenie jak chłopaki jeżdżą i trenują nie jest najłatwiejsze. Muszę być cierpliwy w tym wszystkim i czekam na swoją kolej. Dziś mieliśmy spotkanie z doktorem na miejscu i wszystko jest okay. W przyszłym tygodniu wsiądę na motocykl – mówił Piotr Pawlicki dla mediów klubowych.

Pomimo braku możliwości jazdy, 29-latek był obecny na pierwszym treningu w Zielonej Górze. Był on pod wrażeniem toru przygotowanego w Grodzie Bachusa.

– Jestem  w dużym szoku, tor zachowuje się bardzo dobrze. Chłopaki mogą posprawdzać sprzęt i ponapędzać się. Przy tych pracach, które były wykonywane, to duży szacunek dla toromistrzów i ludzi, którzy przygotowali ten tor. Wiadomo, że on się może różnie zachowywać, ale jak na pierwsze jazdy jest super – dodawał nowy nabytek żółto-biało-zielonych.

Żużel. Koziołki wygrywają po raz pierwszy w sezonie! Przyjemski już z dwucyfrówką! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Sędzia żużlowa w księdze rekordów Guinnessa? Potrzebna pomoc – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Pierwszy ligowy mecz w barwach Enea Falubazu Zielona Góra czeka Pawlickiego 12 kwietnia. Wtedy beniaminek PGE Ekstraligi uda się na bardzo trudny teren. W meczu otwierającym sezon 2024 Motomyszy zmierzą się z Betard Spartą Wrocław.

Masz temat, który powinniśmy poruszyć na PoBandzie? Napisz do autora: [email protected]