fot. Anna Kłopocka/materiały prasowe TŻ Ostrovia
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Okres sparingowy w Polsce ruszył w najlepsze. Po wczorajszym otwierającym testmeczu w Pile przyszedł czas na pierwszy mecz kontrolny w Ostrowie Wielkopolskim. W nim Arged Malesa okazała się gorsza od Orlen Oil Motoru Lublin. Koziołki zwyciężyły 56:34.

 

Przygotowania do sezonu w pełni. Obrońcy tytułu, poza indywidualnymi jazdami, mają za sobą intensywny obóz treningowy w Gorican. Z racji tego, że tor przy Alejach Zygmuntowskich nie nadaje się jeszcze do jazdy, Koziołki na pierwsze domowe zajęcia muszą poczekać. Dziś przyszedł jednak czas na sprawdzenie się na tle jednego z pierwszoligowych faworytów.

Trzeba podkreślić, że to lubelski zespół miał znacznie pełniejszy skład na to spotkanie. W szeregach zespołu Jacka Ziółkowskiego i Macieja Kuciapy zabrakło jedynie Jacka Holdera. W zespole Arged Malesy nie wystartowali natomiast Tobiasz Musielak i Chris Holder.

Kibiców z pewnością najbardziej ciekawił debiut Wiktora Przyjemskiego w barwach Orlen Oil Motoru. Bohater hitu transferowego zaprezentował się w Ostrowie Wielkopolskim bardzo dobrze, bo przywiózł 10 oczek. Należy jednak dodać, że wielkich rywali za plecami nie przywiózł. Więcej punktów na swoich kontach zgromadzili jedynie Mateusz Cierniak 10+3 oraz Dominik Kubera 10+1. Fani w Ostrowie dwukrotnie mogli oglądać na torze Bartosza Zmarzlika. Czterokrotny mistrz świata w obu swoich wyścigach się nie pomylił, a następnie był zmieniany przez kolegów.

Żużel. Sędzia żużlowa w księdze rekordów Guinnessa? Potrzebna pomoc – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Tłumaczył Nitrasowi, że Motor to nie pisowski klub. Ważna rozmowa ministrów – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

W szeregach ostrowskich na tle klasowego rywala bardzo dobrze wyglądał Gleb Czugunow. Schodzący ligę niżej żużlowiec zgarnął 12 oczek w pięciu startach i jako jedyny pokonał Dominika Kuberę. 9 punktów zapisał przy swoim nazwisku z kolei Wiktor Jasiński.

Przypomnijmy, że Koziołki zaczną sezon ligowy od wyjazdowego meczu z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Arged Malesa także uda się na wyjazd na pierwsze starcie. W hicie Metalkas 2. Ekstraligi zespół Mariusza Staszewskiego zmierzy się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

Mecz sparingowy:

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – Orlen Oil Motor Lublin 34:56

Arged Malesa: Frederik Jakobsen 6+1 (1*,2,2,1,0), Kacper Grzelak (gość) 1+1 (0,0,1*,0), Wiktor Jasiński 9 (2,1,3,0,3), Tobiasz Potasznik 0 (0,0,-,-), Gleb Czugunow 12 (2,3,3,1,3), Gracjan Szostak 1 (0,1,0,0,0), Sebastian Szostak 5 (2,0,0,3).

Orlen Oil Motor: Dominik Kubera 10+1 (3,2,3,-,2*), Bartosz Jaworski 4+1 (1,1*,0,2), Fredrik Lindgren 8 (0,3,2,3), Mateusz Cierniak 10+3 (2*,2*,1*,3,2), Bartosz Zmarzlik 6 (3,3,-,-), Wiktor Przyjemski 10 (3,3,2,2), Bartosz Bańbor 4+2 (1,1,1*,1*), Fraser Bowes 4+3 (1*,2*,1*).

Bieg po biegu:
1. Kubera, Jasiński, Jakobsen, Lindgren
2. Przyjemski, S. Szostak, Bańbor, G. Szostak
3. Zmarzlik, Czugunow, Jaworski, Potasznik
4. Przyjemski, Cierniak, G. Szostak, Grzelak
5. Cierniak, Lindgren, Jasiński, Potasznik
6. Czugunow, Kubera, Jaworski, S. Szostak
7. Zmarzlik, Jakobsen, Bańbor, Grzelak
8. Czugunow, Lindgren, Cierniak, G. Szostak
9. Kubera, Jakobsen, Grzelak, Jaworski
10. Jasiński, Przyjemski, Bowes, S. Szostak
11. Cierniak, Bowes, Jakobsen, G. Szostak
12. S. Szostak, Jaworski, Bańbor, Jasiński
13. Lindgren, Kubera, Czugunow, Grzelak
14. Jasiński, Przyjemski, Bowes, G. Szostak
15. Czugunow, Cierniak, Bańbor, Jakobsen

Wyniki za materiały prasowe Arged Malesy Ostrów Wielkopolski