Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

 Jak już wspominaliśmy, przed nie lada wyzwaniem staną były mistrz świata Chris Morton oraz były zawodnik Belle Vue Access, Derek Richardsson. Obaj przejadą blisko tysiąc sześćset kilometrów z Cardiff do Wrocławia, aby swoim wyczynem wspomóc fundację Ben Fund. 

 

Okazuje się, że przygotowując się do nie lada wyzwania obaj śmiałkowie mogą liczyć na rady od byłego doskonałego kolarza torowego, Edwarda Clancy’ego. Odznaczony medalem Imperium Brytyjskiego kolarz torowy oraz szosowy ma na swoim koncie tytułu mistrza olimpijskiego oraz mistrzostwo świata. Zawodniczą karierę zakończył w 2021 roku. Mało kto jednak wie, że jest to również fan speedwaya.

– Myślę, że w przygotowaniach do jazdy z Walii do Wrocławia nie ma nikogo lepszego kto nam doradzi. Ed to znakomity kolarz, ale i kibic żużla. Był już ze mną na zawodach w Sheffield, razem mamy również zamiar wybrać się na finał brytyjski. Mam nadzieję, że będą fajne zawody. Co do stanu przygotowań, to w zimie średnio pokonywałem około stu mil tygodniowo. Przejazd około 1000 mil w dwa tygodnie jest sporym wyzwaniem, stąd też zamierzam obecnie systematycznie zwiększać tygodniowy dystans. Wyzwania nie traktujemy jako wyścigu, ale jako przejazd z punktu A do punktu B. Pojedziemy tempem najsłabszego uczestnika. Przyznam, że nie mogę się doczekać wyzwania pod nazwą Wales 2 Wroclaw i wyprawy z Chrisem Mortonem. Dobrze jest mieć z boku mistrza kolarstwa, który może wspomóc radami przed wyprawą życia – mówi Derek Richardsson, który w przeszłości bronił barw Glasgow, Scounthorpe czy Belle Vue.

Tu można wesprzeć główny cel misji Wales 2 Wroclaw, czyli pomoc fundacji Ben Fund.