Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Reprezentacja Niemiec nie zaliczy występu podczas Drużynowego Pucharu Świata do udanych. W półfinale nasi zachodni sąsiedzi zajęli ostatnie miejsce i tym samym odpadli z dalszej rywalizacji. Osiągnięty wynik nie jest zaskoczeniem dla byłego mistrza świata, Egona Mullera.

 

– Oczywiście każdy z nas pewnie liczył na więcej, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że nasz wynik odzwierciedla nasze aktualne miejsce jako reprezentacji. Jechali nasi najlepsi zawodnicy, dawali z siebie wszystko i było nas stać na tyle i kropka – mówi nam mistrz świata z Norden.

Czy w najbliższych latach reprezentację Niemiec stać na osiąganie większych sukcesów w zawodach drużynowych? Zdaniem byłego reprezentanta Niemiec tak. Ma on nawet na to swoją receptę.

– Na pewno niemieccy zawodnicy powinni szukać jak najwięcej rywalizacji z lepszymi od siebie zawodnikami czy to w zawodach indywidualnych czy ligowych. Tylko bowiem nawet częste przegrywanie z lepszymi od siebie podnosi umiejętności zawodnika i daje mu niezbędne doświadczenie. Najlepiej widać to po Kaiu Huckenbacku, który od lat idzie wytyczoną drogą i jest liderem naszej reprezentacji – ocenia były zawodnik.

– Na pewno na początku jego droga nie była łatwa zanim doszedł w to miejsce, w którym jest obecnie. Druga kwestia jaka może pomóc to nasza Bundesliga, w której powinno startować jak najwięcej zawodników z wysokiej półki, aby moi rodacy mogli nabierać jak najwięcej doświadczenia. Tu niestety nie wszystkim na tym zależy. Są bowiem kluby, które dysponują dobrym budżetem, a mimo tego, kontraktują relatywnie słabych zawodników. Aby się rozwijać żużlowo, niemiecki żużel musi też zmienić sposób myślenia – podsumowuje Egon Muller.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Jack Holder: Oczywiście, że chciałbym zostać w Motorze. Sezon układa się świetnie – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Parada żużlowców i lekcja pod okiem najlepszego polskiego golfisty. Tak Biało-Czerwoni spędzają czas przed finałem DPŚ – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Czy ktoś zagrozi Australijczykom? Czas na walkę o ostatni bilet do finału DPŚ! (ZAPOWIEDŹ) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)