Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań jest jedną z ekip, które mają nadwyżkę zawodników w składzie. W związku z tym trener Adam Skórnicki rotuje między Michaelem Jepsenem Jensenem oraz Matiasem Nielsenem. Od pewnego czasu pojawiają się plotki, że między otoczeniem zawodników jest konflikt. Takim wieściom stanowczo zaprzecza jednak prezes klubu. Jakub Kozaczyk dodaje też, że obecnie nie ma tematu wypożyczenia starszego z żużlowców.

 

Za Skorpionami są na razie trzy mecze Metalkas 2. Ekstraligi. Wśród zawodników zagranicznych niepodważalna wydaje się być pozycja Ryana Douglasa, który znakomicie odnalazł się po transferze do wyższej ligi. Australijczyka można nazwać liderem drużyny, bo punktuje on lepiej od Aleksandra Łoktajewa i obecnie ze średnią 2,2 znajduje się na szóstym miejscu listy klasyfikacyjnej całych rozgrywek.

Pozycje dla krajowych żużlowców są zarezerwowane dla Szymona Szlauderbacha oraz zawodnika U24, czyli Mateusza Dula. O jedno wolne miejsce biją się zatem Michael Jepsen Jensen oraz Matias Nielsen. Pierwszy otrzymał szansę w pierwszej kolejce z Innpro ROW-em Rybnik i zdobył dziewięć punktów z bonusem, drugi z kolei jechał w dwóch następnych starciach. Z Energą Wybrzeżem Gdańsk zanotował identyczny wynik jak rodak na inaugurację, z Łodzi natomiast wywiózł cztery oczka.

Żużel. Orzeł nad przepaścią! PSŻ zdobył Moto Arenę! (RELACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Skrzydlewski odda klub nawet bezdomnemu! „Nerwowości nie ma” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

W środowisku nie brakuje plotek, że w związku z taką sytuacją w składzie wybuchł konflikt między Duńczykami. Jak do sprawy odnosi się prezes klubu?

– Wybór zawodników do składu to suwerenne decyzje Adama Skórnickiego. Trener ustala skład, a my, jako władze klubu, takie wybory akceptujemy. Chciałbym wyraźnie podkreślić, że żadnego konfliktu w drużynie nie ma! Zawodnicy normalnie ze sobą rozmawiają. Z Matiasa jesteśmy zadowoleni i czekamy aż rozwinie skrzydła – mówi nam Jakub Kozaczyk.

Starszy z Duńczyków z racji liczby uzyskanych punktów kwalifikuje się jeszcze do wypożyczenia. Niebawem część ekip, widząc braki w swoich zespołach, może ruszyć na łowy. Szef PSŻ-u zapewnia jednak, że na tę chwilę na taki ruch nie ma szans.

– Na ten moment nie ma tematu wypożyczenia. Michael jest pełnoprawnym członkiem drużyny i może pojawić się w składzie w każdym meczu. To normalna rywalizacja sportowa. Jeśli trener wytypuje go do składu, to pojawi się w spotkaniu. Żadne kluby w kwestii wypożyczenia się do nas nie odzywały – podsumowuje sternik klubu ze stolicy Wielkopolski.

Kolejny mecz poznaniacy odjadą już w najbliższy piątek. Tym razem #OrzechowaOsada PSŻ uda się na spotkanie do Krosna. W awizowanym składzie na to starcie ponownie znalazł się Matias Nielsen.