fot. Startrax Oval Racing
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Życie wraca na legendarny stadion Odsal. Jeszcze kilka tygodni temu pisaliśmy o możliwym powrocie speedwaya na ten obiekt, teraz jest już zdecydowanie bliżej. Na stadionie powstaje tor, na którym w kwietniu odbędą się wyścigi samochodowe, a zawody żużlowe mają zostać zorganizowane w 2022 roku. Co ciekawe, na pierwsze zawody po remoncie sprzedano komplet dwóch tysięcy biletów.

Na pierwszą imprezę po latach wszystkie bilety sprzedano w jeden dzień. Oznacza to, że wyścigi samochodów na układanym torze obejrzy z trybun dwa tysiące kibiców.

– Jeszcze większe zainteresowanie byłoby zawodami na żużlu. Tutaj mamy wielkie tradycje. Marzeniem wielu jest, aby znów na Odsal zawarczały motocykle – mówi wieloletni fan speedwaya z Bradford, John Murphy.

W podobnym tonie wypowiada się zarządca obiektu, czyli związek angielskiego rugby. Przedstawiciele tej dyscypliny przyznają, że chcieliby obiekt dzielić z żużlowcami, choć na razie nikt nie pojawił się z konkretną ofertą. Jeśli jednak taka zostanie złożona, nikt nie będzie żadnych przeszkód w organizacji imprezy speedwayowej.

Tor już jest, teraz tylko wypada czekać na promotora i trzymać kciuki, żeby żużel wrócił na ten obiekt jak najszybciej.