fot. media społecznościowe Bartosza Zmarzlika
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Nie jest tajemnicą, że od czasu dołączenia do grupy Orlen Team, Bartosz Zmarzlik utrzymuje bardzo dobre relacje z Robertem Kubicą. Interesujący jest fakt, iż były zawodnik Formuły 1 pomaga żużlowemu mistrzowi świata w przygotowaniach do sezonu. Krakowski kierowca wyznacza zawodnikowi Moje Bermudy Stali trasy rowerowe podczas zgrupowania na Teneryfie.

Zmarzlik był w gronie tych zawodników, którzy najbardziej zabiegali o to, by tegoroczne zgrupowanie stalowców odbyło się nie w polskich górach, a w słonecznej Hiszpanii. Dzięki temu, 26-latek może przygotowywać się do rozgrywek poprzez realizowanie swoich innych pasji, czyli jazdę na rowerze i motocrossie.

– Lubię jazdę na rowerze. Wiem, że taki trening dobrze mi służy, a te przewyższenia i pionowe podjazdy są fantastyczne. Co ciekawe, jedną z moich tras zaproponował Robert Kubica. Robert był tutaj wiele razy i polecił mi ten szlak – zarówno pod kątem treningowym, jak i widokowym – mówi Zmarzlik.

Kiniczanin na rowerowe trasy udaje się wraz z byłym kolarzem przełajowym, Kacprem Szczepaniakiem, który nadzoruje postępy mistrza świata. Podczas wyjazdu lider stalowców zdążył już zwiedzić sporą część wyspy, a także zdobyć szczyt wulkaniczny Teide.

– Wyruszyliśmy z Puerto Santiago, gdzie mieszkamy, przez Santiago del Teide i Masce. Następnie zjechaliśmy w kierunku Buenavista del Norte, a stamtąd na wschód wyspy. Zawróciliśmy w Las Cruces i jeszcze raz, przejeżdżając przez Santiago del Teide, wróciliśmy do hotelu. Pokonaliśmy ponad osiemdziesiąt kilometrów, a przewyższenia na trasie sięgały ponad dwa i pół tysiąca metrów. Było idealnie – podkreśla zawodnik.

Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych dniach Zmarzlik będzie podążał kolejnymi trasami wytyczonymi przez Kubicę. W piątkowy poranek kierowca zaproponował żużlowcowi kolejną wymagającą przejażdżkę.

Gorzowianie będą przebywali na zgrupowaniu do niedzieli. Następnie seniorzy wrócą do treningów indywidualnych i będą wyczekiwać na pierwsze treningi oraz mecze sparingowe. Pojedynki przedsezonowe Stalowcy odjadą z Betard Spartą Wrocław i eWinner Apatorem Toruń.

4 komentarze on Żużel. Zmarzlik ze wsparciem Kubicy w przygotowaniach. Kierowca wyznacza mu trasy rowerowe
  Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
  20 Feb 2021
   7:13pm

  Bartek, to jest świetny szlak i wspaniałe widoki, ale jeden warunek – trzeba jechać … samochodem.

Skomentuj

4 komentarze on Żużel. Zmarzlik ze wsparciem Kubicy w przygotowaniach. Kierowca wyznacza mu trasy rowerowe
  Ⓜⓤⓒⓗⓞⓜⓞⓡⓔⓚ
  20 Feb 2021
   7:13pm

  Bartek, to jest świetny szlak i wspaniałe widoki, ale jeden warunek – trzeba jechać … samochodem.

Skomentuj