Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zgrupowania przedsezonowe to moment, na którym zawodnicy i sztaby szkoleniowe najczęściej wybierają kapitanów na kolejne rozgrywki. Na zaskakujący ruch zdecydowali się w Grudziądzu. Ta rola w ekipie ZOOleszcz GKM-u przypadnie Jasonowi Doyle’owi.

 

Choć w żużlu rola kapitana raczej jest marginalna, to w ostatnich latach kluby bardzo chętnie ogłaszają którzy zawodnicy będą pełnić tę rolę w kolejnych rozgrywkach. Potrafi być to dodatkowa motywacja dla żużlowców. Swego czasu w Lublinie bardzo poważnie potraktował Mikkel Michelsen, który stał się prawdziwym liderem zespołu.

Żużel. Nowy design zawodnika Motoru. Na kasku zagościł superbohater – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Tak mają wyglądać nowe kevlary Stalowców. Podpatrzyli… Motor Lublin? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Najczęściej w rolę kapitana wcielają się zawodnicy najstarsi stażem w zespole. Na inny wariant postawili w Grudziądzu. Jak poinformowano w mediach społecznościowych, GKM prowadzić ma Jason Doyle, który sprowadzony został na Hallera 4 w poprzednim okienku transferowym.

Australijczyk, choć często uznawany za totalnego indywidualistę, ma największe doświadczenie w drużynie i z pewnością tym kierowali się żużlowcy grudziądzkiego zespołu. W tym roku skończy 39-lat. Warto dodać, że to także jedyny zawodnik w kadrze, który ma na swoim koncie indywidualne mistrzostwo świata. Zdobył je w sezonie 2017.

Pierwszy mecz ligowy w roli kapitana GKM-u Doyle odjedzie za 1.5 miesiąca. Na początek ZOOleszcz GKM podejmie Platinum Motor Lublin.