Janusz Kołodziej. Fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Janusz Kołodziej to jeden z największych pechowców na początku sezonu. Lider Fogo Unii Leszno zaliczył groźny upadek podczas sparingu i doznał urazu mostka. Przez to opuszcza imprezy przedsezonowe. Krzysztof Cegielski przed Reall Turniejem o Złoty Kask zdradził, że 39-latek celuje w powrót na pierwszą kolejkę rozgrywek.

 

Choć tuż po upadku Kołodziej został dopuszczony do jazdy w sparingu, to w kolejnych godzinach napływały gorsze informacje. Zawodnik odczuwał spory ból i, jak się okazało, uszkodził mostek. W leszczyńskim klubie przyznawali, że występ w inauguracyjnej kolejce jest zagrożony.

Żużel. Żużlowy Lany Poniedziałek. Sucha księgowa i psikusy żużlowców – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Nieco optymizmu w serca kibiców w Lany Poniedziałek wlał Krzysztof Cegielski. Menedżer żużlowca zdradził, że w ostatnich dniach intensywnie pracował on nad tym, żeby jak najszybciej wrócić na tor. Szansa na powrót za niecałe dwa tygodnie zatem jest.

– Janusz poświęcił święta na to, żeby się leczyć, rehabilitować i nie tracić choćby jednego dnia. To świąteczny czas, w którym można byłoby odpocząć. Wszystko po to, aby jak najszybciej wrócić na tor. Kiedy to się stanie? Sam Janusz nie wie. Lekarze też. Każdy dzień potwierdza mocno by się wyleczyć. Na tę chwilę terminem jest pierwszy mecz ligowy, 12 kwietnia, na własnym torze w Lesznie – powiedział Cegielski na antenie Canal+Sport 5.

Żużel. Kibice w Gnieźnie wstrzymali oddech! Zawodnik na murawie! (WIDEO) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Dodajmy, że we wspomnianym starciu na otwarcie PGE Ekstraligi w Lesznie, Byki zmierzą się z Tauron Włókniarzem Częstochowa. Bez Kołodzieja trudno wyobrazić sobie wyrównaną rywalizację w tym starciu.