Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sezon 2024 będzie kolejnym, już 19. na Wyspach dla Nielsa K. Iversena. Duńczyk po raz kolejny podpisał umowę z King’s Lynn Stars, dla których jeździł w swojej karierze wielokrotnie. Jeden z najlepszych zawodników „Gwiazd” w ostatnich latach ma ich poprowadzić do zdecydowanie lepszych wyników. Zawodnik nie kryje zadowolenia z powrotu na Adrian Flux Arena.

 

Poprzedni rok Iversen spędził w Peterborough. Nie były to udane rozgrywki dla jego drużyny, która zajęła 6. miejsce w tabeli. Przed rozgrywkami 2024 „PUK” wrócił tam gdzie czuje się najlepiej, czyli do King’s Lynn. W trakcie swojej kariery wielokrotnie wracał na Adrian Flux Arena. Jazdę na Wyspach Brytyjskich rozpoczynał właśnie do tego klubu w 2001 roku. Następnie jeździł tam w trakcie swoich najlepszych sezonów, czyli w latach 2011-2016. Wracał jeszcze w 2018 i 2022. Teraz ponownie będzie członkiem drużyny – Jestem bardzo podekscytowany powrotem do King’s Lynn w 2024 r. – powiedział Iversen w rozmowie z kingslynn-speedway.com.

Ostatni pobyt Duńczyka w King’s Lynn przypadł na 2022 roku. Wówczas nie ścigał się w Premiership od początku sezonu. Wystąpił w 5 spotkaniach. W 2024 roku brązowy medalista GP z 2013 roku ma zdecydowanie częściej pokazać się brytyjskiej publiczności.  – Minęło trochę czasu, odkąd byłem w zespole na pełny etat, więc jestem bardzo podekscytowany i naładowany energią na nowy rok – dodał zawodnik.

Ostatnie lata nie układają się po myśli „Gwiazd”. Od powrotu rywalizacji w Premiership po 2020 roku dwa razy zamknęli tabelę, a raz zajęli przedostanie miejsce. Poprzedni sezon także był dla nich nieudany – zajęli ostatnie miejsce w tabeli. Działacze chcą w końcu przełamać złą passę dlatego postanowili wymienić prawie cały skład. Taki zabieg ma dać lepsze wyniki. O możliwości walki o wyższe cele jest przekonany także Iversen – Mam nadzieję, że wszyscy są podekscytowani zespołem na rok 2024 i że możemy wnieść do klubu trofea – zadeklarował zawodnik.

King’s Lynn Stars pierwszy mecz w lidze pojadą przeciwko Leicester Lions.

CZYTAJ TAKŻE

Żużel. Wolverhampton Wolves szuka możliwości powrotu. „czas ucieka, więc musimy się sprężyć”

Żużel. Smederna kompletuje skład na nadchodzący sezon. „Maciej Janowski jest tu bardzo mile widziany”

Żużel. Enea Falubaz wraca do do PGE Ekstraligi. Jak prezentowały się ich nowe nabytki w Zielonej Górze?