31-latek okazał się najlepszy w swoich rodzinnych stronach. W piątek Sedgmen wygrał turniej Phil Crump Solo Classic. Australijczyk był świetnie dysponowany i praktycznie nieomylny. Tylko raz musiał uznać wyższość rywala. Podium uzupełnili jego rodacy: Brady Kurtz i Jaimon Lidsey. Faworyt Tai Woffinden wycofał się po upadku.

Turniej połączony był z obchodami 75-lecia klubu Mildura Motocycle Club. Oprócz wyścigów żużlowych odbyły się także zmagania sidecarów. Na liście startowej w zdecydowanej większości znajdowali się Australijczycy, ale kibice mogli zobaczyć w akcji także trzykrotnego mistrza świata Taia Woffindena czy Frederika Jakobsena.

Żużel. Enea Falubaz wraca do do PGE Ekstraligi. Jak prezentowały się ich nowe nabytki w Zielonej Górze?

Bardzo dobrze w zawody weszła trójka: Woffinden, Kurtz i Sedgmen. Każdy z nich po dwóch seriach miał na swoim koncie 6 punktów. W 12. biegu spotkała się cała czołówka. Nieoczekiwanie trzecie miejsce zajął Brytyjczyk. Miano niepokonanego utrzymał Brady Kurtz. Australijczyk był nieomylny przez 4 serie aż w 19. gonitwie pokonał go Jaimon Lidsey. Do groźnie wyglądającego upadku doszło w 15. wyścigu. Wówczas na tor upadł Tai Woffinden. Na tym etapie zakończyła się jego rywalizacja w tych zawodach. Fazę zasadniczą z 14 punktami zakończyli zarówno Sedgmen jak i Kurtz.

Żużel. WOŚP 2024: Motocykl Zmarzlika, medale Stali, śniadanie z Bewleyem

Formuła barażu i finału znacznie odbiegała od znanych z większości turniejów indywidualnych. Do biegu ostatniej szansy wchodzili zawodnicy z miejsc 6-10. W pięcioosobowym wyścigu awans zapewniał sobie tylko zwycięzca. Tam czekała już czołowa „piątka” fazy zasadniczej. Baraż wygrał Josh Pickering i tym samym zameldował się w decydującym starciu. Finał nie dość, że był rozgrywany w sześcioosobowym składzie to dodatkowo trwał 6 okrążeń. Ostatecznie najlepszy okazał się urodzony w Mildurze Justin Sedgmen.