Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jonas Knudsen to zawodnik Stelmet Falubazu Zielona Góra, który został wypożyczony do Enea Polonii Piła. Starszy z braci, którzy niedawno pokazali się polskim kibicom startował już w barwach pilan w tym sezonie, lecz zdecydował się też na starty Ekstralidze U24. Niedawno poinformował swoich fanów, że znalazł mieszkanie w Polsce.

 

 

Utalentowany Duńczyk bardzo ambitnie podchodzi do startów w Polsce. Już w sezonie 2023 dał się poznać jako zawodnik cierpliwy i walczący do samego końca. Teraz w 2024 roku u boku Piotra Protasiewicza z Zielonej Góry, a także legendarnego Hansa Nielsena, będącego szkoleniowcem Polonii Piła, chce podnieść swoje umiejętności.

Fot. Instagram Jonasa Knudsena

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na powyższym zdjęciu można zobaczyć, że Jonas chwali się „nowym nabytkiem”. – Następny krok, nauka polskiego – podpisał zdjęcie zawodnik Polonii Piła.

Obcokrajowcy nie często chcą się uczyć obcego dla nich języka. Patrick Hansen jest jednak przykładem, że dla chcącego nic trudnego. W dodatku zawodnik ROW-u Rybnik już zapowiada naukę… gwary śląskiej! Jonas Knudsen chce w przyszłości stanowić o sile duńskiej reprezentacji, zaś nauka języka polskiego ma być niezbędna do lepszej aklimatyzacji we wciąż nowym dla niego środowisku.

Duńczyk w minionym sezonie startował w pilskiej Polonii i wykręcił średnią na poziomie 1,638. Przypomnijmy, że bracia do Polski trafili w 2022 roku i bronili barw leszczyńskich w rozgrywkach Ekstraligi U24.