Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

7 kwietnia rozegrane zostaną Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji. Do grona uczestników dołączył zawodnik ROW-u Rybnik – Jakub Jamróg. Polak postara poprawić swój wynik z zeszłego roku gdzie zawody ukończył na 12 miejscu.

 

Za niecały miesiąc żużlowcy powalczą o tytuł mistrza Słowacji. Organizatorzy podobnie jak przed rokiem starają się o mocną obsadę i poza Polakiem na ten moment swój udział zadeklarowali między innymi Martin Vaculik, Oliver Berntzon czy nowy nabytek Kolejarza Opole – Stanisław Mielniczuk.

Od trzech lat mistrzem kraju niezmiennie pozostaje Martin Vaculik. Słowak ma koncie 5 złotych medali i 1 srebrny co czyni go najlepszym zawodnikiem w historii Międzynarodowych Mistrzostw Słowacji rozgrywanych od 2009 roku. W zeszłym roku po wyrównanej rywalizacji w finale zwyciężył przed takimi zawodnikami jak Vaclav Milik, Tai Woffinden, Andrzej Lebiediew, Patrick Hansen i Matias Nielsen.

Żużel. Stalowcy jadą do Vaculika! Niebawem chcą już być na torze”

W przeszłości z mistrzostwa sąsiadującego z Polską kraju cieszyli się też nasi reprezentanci. W 2014 roku złotem cieszył się Kamil Brzozowski, a w 2015 świętował Stanisław Burza. Srebrnymi i brązowymi medalistami tej imprezy zostawali również Adam Skórnicki, Michał Mitko, Karol Ząbik oraz Marcin Rempała.

Formuła zawodów przewiduje 25 biegów eliminacyjnych, w których startuje po pięciu żużlowców. Do finału awansuje sześciu najlepszych zawodników, którzy między sobą rozstrzygają o mistrzostwie.

Żużel. W zeszłym sezonie walczył o mistrzostwo świata. Teraz kończy karierę”

Żużel. Kacper Warduliński: Chcemy sprawić niespodziankę i zaprezentować się jak najlepiej. (WYWIAD)”