fot. materiały prasowe ZOOleszcz GKM Grudziądz
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

GKM Grudziądz w nadchodzących rozgrywkach według kibiców będzie walczyć o utrzymanie. W swój zespół wierzy młodzieżowiec – Kacper Warduliński, który zdradził nam jak wyglądały jego przygotowania do zbliżającego się sezonu.

 

Za wami zgrupowanie w Hiszpanii. W jakiś sposób przygotowywaliście się tam do sezonu? Czy oprócz treningów było też dużo czasu na integrację?

Na obozie w Hiszpanii dużo trenowaliśmy, ale również sporo czasu spędziliśmy na wspólnym poznawaniu się, mamy nadzieje, że zaowocuje to podczas nadchodzącego sezonu.

Kiedy rozpoczęły się Twoje przygotowania do sezonu i jak one wyglądały?

Moje przygotowania do sezonu zacząłem już w połowie listopada. 2 razy w tygodniu spotykaliśmy się z reszta juniorów na zajęciach crossfitowych, 3 razy biegałem lub jeździłem na rowerze jeśli pogoda pozwalała oraz 1 raz w tygodniu wykonywałem trening siłowo-wydolnościowy na siłowni.

W drużynie jest was więcej niż miejsc w składzie. liczysz na starty w Ekstralidze czy raczej skupiasz się na jeździe w rozgrywkach młodzieżowych i Ekstralidze U24?

Skupiam się na tym, aby jak najlepiej wejść w sezon, a czas pokaże w jakich zawodach będę startował. Rywalizacja na pewno pomoże nam wznieść się na wyższy poziom sportowy.

Czy w trakcie sezonu bierzesz pod uwagę wypożyczenie do niższej klasy rozgrywkowej? Rozmawiałeś już może z zarządem na ten temat?

Nie myślałem o tym ani z nikim na ten temat nie rozmawiałem, jak już wspomniałem teraz skupiam się tylko na starcie sezonu.

Postawiłeś sobie jakieś cele indywidualne na nadchodzący sezon?

Jak najwięcej jeździć, zdobywać jak najwięcej punktów i dawać z siebie 110%.

W mediach często można ujrzeć opinie, że GKM jest kandydatem do spadku. Co sądzisz o tej opinii i myślisz, że na co stać waszą drużynę?

Na pewno takie głosy się pojawiają, ale jako drużyna chcemy sprawić niespodziankę i zaprezentować się jak najlepiej w tegorocznych rozgrywkach.

Czy jest jakiś zawodnik, którego podpatrujesz w parku maszyn? Możesz liczyć na pomoc bardziej doświadczonych zawodników?

Staram się podpatrywać każdego bardziej doświadczonego zawodnika. Każdy z seniorów w drużynie na pewno chętnie pomoże.

Rozmawiał NORBERT OBWIOSŁO

CZYTAJ TAKŻE

Żużel. Minister sportu mówi o wsparciu ze spółek skarbu państwa. Padło nazwisko Zmarzlika

Żużel. Chcą ściągnąć tłumy Niemców na żużel w Gorzowie. Mistrz odwiedzi GP