Grand Prix w Gorzowie
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Wielkimi krokami zbliża się sezon w Polsce. Najpierw kibice będą mieli rozgrzewkę w postaci turniejów przedsezonowych. Później zmagania rozpoczną ligowcy, a pod koniec kwietnia obejrzymy pierwszą rundę Grand Prix sezonu 2024. Kibice w Gorzowie szczególnie wyczekują kolejnego turnieju na Jancarzu. Podczas niego będą mogli spotkać się  z wyjątkowymi przedstawicielami sportu żużlowego.

 

Gorzowianie planują bowiem zorganizowanie spotkania z byłymi żużlowcami. Okazja jest doskonała, bo sporo kibiców, a także zawodników zjedzie na północ województwa lubuskiego dzień wcześniej, aby obejrzeć zmagania w Speedway Grand Prix 3. W piątek na obiekcie ebut.pl Stali rywalizować będą młode talenty, a dzień później czeka nas kolejna runda indywidualnych mistrzostw świata.

Żużel. Minister sportu mówi o wsparciu ze spółek skarbu państwa. Padło nazwisko Zmarzlika – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Trwa walka o tarnowski żużel! Będzie wsparcie… innych spółek skarbu państwa?! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Władze Stali szukają różnych sposobów, aby ściągnąć kibiców na tę imprezę. Prezes Waldemar Sadowski niejednokrotnie wspominał, że chce wykorzystać potencjał kibicowski w Niemczech i przyciągnąć na zawody naszych zachodnich sąsiadów. Magnesem może być właśnie spotkanie z mistrzem świata 1983, Egonem Mullerem. Wraz z nim do Polski przyjedzie Michael Schubert, który będzie spikerem w języku niemieckim.

– Niezmiernie się cieszę, że znów będę mógł spotkać się z kibicami w Gorzowie. Polska publiczność, podobnie jak moi świetni żużlowi koledzy z Polski, czyli Robert Dados czy Zenon Plech, zawsze była dla mnie bardzo ważna. Mam sporo wspomnień i chętnie się z nimi podzielę podczas spotkania – mówi Egon Muller.

Atrakcji podczas tegorocznego turnieju w Gorzowie ma zatem nie zabraknąć.