Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Mateusz Dul w sezonie 2024 rozpocznie nowy rozdział w swojej żużlowej karierze. Poza zmianą drużyny w Polsce młody zawodnik związał się, także ze szwedzkim Gislaved Speedway oraz niemiecką drużyną MC Nordstern Stralsund.

 

Wielkie problemy były związane ze startem ligi niemieckiej w nadchodzącym sezonie. Finalnie zgłosiły się tylko 2 drużyny. Poza wspomnianym zespołem ze Stralsund w Speedway Bundeslidze wystartuje MC Gustrow co sprawia, że rozgrywki naszych zachodnich sąsiadów stały się najmniejszą ligą na świecie! Oba zespoły zmierzą się z przeciwnikiem 2 razy u siebie i 2 razy na wyjeździe.

Angażem w tej lidze pochwalił nowy nabytek PSŻ Poznań. Dul od tego roku nie może ścigać się już na pozycjach juniorskich stąd też na pewno pojawiła się chęć rozwoju poza granicami naszego kraju. W poprzednim sezonie osiągnął on średnią 1,320 w barwach Orła Łódź będąc czołowym młodzieżowcem ligi.

Mateuszowi pozostać na drugim szczeblu rozgrywkowym pomógł przepis o obowiązkowym zawodniku U24. Nie oznacza to jednak, że jego wyniki muszą być niesatysfakcjonujące. Jeśli ten młody zawodnik pokaże w pełni swój potencjał to może znacząco odmienić losy klubu z Poznania, który przez wielu skazywany jest na spadek z ligi.

Żużel. Jakub Jamróg wystartuje w mistrzostwach Słowacji! Czy zdetronizuje faworyta?”

Żużel. Mistrzowie Polski zaprezentowali nowe kevlary! Ponownie mają do dyspozycji dwa komplety”