Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sezonach 2011 oraz 2013 Piraterna Motala odnosiła swoje największe sukcesy. To właśnie w tych latach klub ten dwukrotnie sięgał po tytuł drużynowych mistrzów Szwecji. Wówczas pierwsze skrzypce w drużynie grali Greg Hancock i Chris Holder, a równie ważnymi postaciami byli młodzi Polacy – bracia Pawliccy oraz Maciej Janowski. Po latach trójka dobrych „kumpli” znów będzie grać do jednej bramki.

 

Po latach posuchy Piraci znów mogą myśleć o zaatakowaniu pozycji medalowej. Ostatni krążek – brązowy – udało im się zdobyć w 2016 roku. Z braćmi Pawlickimi oraz Maciejem Janowskim w składzie drużyna na papierze wygląda na bardzo solidną.

– Myśląc o składzie, dostaję gęsiej skórki. Miałem tych chłopaków w swojej drużynie, gdy byli jeszcze młodzi. To skład, z którym kibice Piraterny mogą się utożsamiać – mówi Stefan Andersson Skill w podcaście na portalu mvt.se

Żużel. PZM zdecydował w sprawie zawodników Kolejarza! Trzech żużlowców bez klubu

Piętą achillesową Piratów z pewnością będzie formacja krajowa. Gdy Piraterna zdobywała złoto w 2011 oraz 2013 roku, w kadrze miała takich żużlowców jak bracia Davidsson, Anton Rosen czy Linus Sundstroem. Teraz jest z tym niemały problem.

– Szwedzka część zespołu na ten moment nie jest zbyt stabilna. Nie ma jednak zawodników, których można by zakontraktować. Niby jest Peter Ljung, ale on żąda zbyt dużych pieniędzy. Ejnermark miał fantastyczny sezon, ma w sobie dużo ambicji. W zeszłym roku jednak nie miał na sobie żadnej presji, w tym sezonie będzie ją miał. Nie zawsze to wychodzi na dobre – tłumaczy Andersson.

Żużel. Złoty Kask nie zmienia gospodarza! Znów czeka nas wielkie ściganie?

Oprócz Pawlickich i Janowskiego barwy Piratów reprezentować będą także Oskar Fajfer, Vaclav Milik, Erik Persson oraz Jonathan Ejnermark.