Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Duńczycy zdominowali półfinały cyklu SGP3, które rozegrane zostały na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Z pewnością z takiego obrotu wydarzeń mógł być zadowolony menadżer kadry, Hans Nielsen.

 

Zarówno Nagel Christiansen, jak i Mikkel Andersen z kompletem punktów wygrali półfinały. Obaj rzecz jasna będą w gronie faworytów do końcowego triumfu w całych zawodach. To bardzo cieszy „Profesora z Oxfordu”, który uważa, że jazda na takim stadionie to dla młodych chłopaków świetna szansa i możliwość nabrania doświadczenia, które zaprocentuje w przyszłości.

– To oczywiście przywilej, że mamy tak wiele talentów i świetnie się to ogląda. To była czysta przyjemność pracować z tymi chłopakami. W finale będzie na nich spoglądać trochę więcej ludzi. To dla nich coś wielkiego, jeździć na tym samym torze, na którym w telewizji ścigają się chłopaki z Grand Prix. Z pewnością wyciągną z tego wiele pożytecznych lekcji i to doświadczenie zaprocentuje w przyszłości – mówi 62-latek na łamach FIM Speedway.

– Obserwacja zawodników różnej narodowości i sprawdzanie, jak silni są, jest dla nas czymś dobrym. Fajnie, że my, Duńczycy, wypadamy na ten moment na ich tle lepiej. To jest jednak finał i zobaczymy, co tam się wydarzy. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Jest kilku zawodników, którzy również chcą powalczyć, więc niczego nie bierzemy za pewnik – wyjaśnia.

Mikkel Andersen to syn znakomitego niegdyś żużlowca, Briana Andersena. Ojciec pomaga Mikkelowi na początku jego kariery, a Hans Nielsen twierdzi, że obaj stanowią zgrany zespół.

– Czasami relacje ojciec-syn nie są zbyt pomocne w tym sporcie, natomiast ta dwójka dogaduje się i współpracuje bardzo dobrze. Brian nie jest dla niego zanadto surowy. To głównie Mikkel za wszystko odpowiada – większość pracy wykonuje sam, czyści motocykle itd. Brian wykonuje świetną robotę jeśli chodzi o stronę sprzętową. Naprawdę widzę dla Mikkela świetlaną przyszłość, bo wygląda na kogoś, kto wie, co robi. Nie wszystko sprowadza się do pomocy ojca – chwali swojego podopiecznego.

Finał na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu zostanie rozegrany w piątek o godzinie 19:00.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Naprawa oświetlenia w Zielonej Górze po sezonie. Ma być też odwodnienie i nowy park maszyn – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Daniel Kaczmarek celuje w pierwszą ligę. „Chciałbym rozwijać się sportowo” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

POLECAMY:

Żużel. Lektura na lato. Żużlowe rozmowy i opowieści – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

One Thought on Żużel. Hans Nielsen: „Współpraca z tymi chłopakami to czysta przyjemność”
  Żużel. eWinner 1. Liga: Przedwczesny finał w Zielonej Górze, trudna przeprawa Orłów (ZAPOWIEDŹ) - PoBandzie - Portal Sportowy
  26 Aug 2022
   3:02pm

  […] Żużel. Hans Nielsen: „Współpraca z tymi chłopakami to czysta przyjemność” […]

Skomentuj

One Thought on Żużel. Hans Nielsen: „Współpraca z tymi chłopakami to czysta przyjemność”
  Żużel. eWinner 1. Liga: Przedwczesny finał w Zielonej Górze, trudna przeprawa Orłów (ZAPOWIEDŹ) - PoBandzie - Portal Sportowy
  26 Aug 2022
   3:02pm

  […] Żużel. Hans Nielsen: „Współpraca z tymi chłopakami to czysta przyjemność” […]

Skomentuj