fot. FB/Oxford Speedway
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od jutra do piątku nad kształtem przyszłorocznych rozgrywek ligi angielskiej jej działacze będą obradowali na… Teneryfie. Wszelkie ustalenia odnośnie kształtu przyszłorocznych rozgrywek w Premiership oraz Championship jakie zostaną tam podjęte powinny być podane do publicznej wiadomości końcem obecnego tygodnia.

 

Nieoficjalnie wiadomo, że jednym z poruszonych tematów będzie ewentualny powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej legendarnego zespołu z Oxfordu. Nowy zespół w Premiership miałby również pozytywny wydźwięk pod kątem rozmów z telewizją, która miałaby relacjonować przyszłoroczne zmagania w Anglii. Kierownictwo Oxfordu w jakikolwiek sposób nie odnosi się do nieoficjalnych doniesień na temat ich startu w Premiership.

– Spotykamy się, aby omówić wszelkie zasady i działania, jakie będziemy podejmowali odnośnie przyszłorocznych rozgrywek. Na trzydniowym „zgrupowaniu” będą obecni przedstawiciele klubów z obu naszych lig. Powrót Oxfordu? Jest sporo plotek, ale póki co za wcześnie, aby było wiadomo co z tego wyjdzie. Wszyscy będziemy mądrzejsi po konferencji – mówi jeden z promotorów udający się na hiszpańską wyspę.

Drużyna z Oxfordu zakończyła niedawno swój drugi sezon z rzędu po reaktywacji. Wygląda na to, że odbudowa żużla w tym mieście przebiega w bardzo dobry sposób, a na stadion zbiera się całkiem sporo kibiców. – Mamy za sobą świetny sezon, natomiast zawsze myślimy, jak możemy jeszcze polepszyć naszą sytuację. Zapewniam wszystkich naszych sympatyków, że klub ma przed sobą długą i świetlaną przyszłość – mówi promotor klubu, Kevin Boothby.