Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Jason Doyle to najważniejszy nabytek ZOOleszcz GKM-u Grudziądz w minionej giełdzie transferowej. Australijczyk ma być skuteczniejszym liderem od Nickiego Pedersena i przyczynić się do historycznych play-offów dla grudziądzkiego zespołu. Mistrz świata 2017 wierzy, że będzie mocnym punktem w meczach domowych.

 

Z racji tego, że Cellfast Wilki Krosno pożegnały się z PGE Ekstraligą, Doyle był jednym z najciekawszych zawodników na rynku. Pojawiały się informacje o tym, że zainteresowani pozyskaniem tego żużlowca byli również działacze z Zielonej Góry czy Torunia.

– Miałem kilka różnych opcji, by zdecydować się gdzie będę się ścigał w sezonie 2024. Sporo myślałem o swojej przyszłości sądzę, że przyjście do Grudziądza jest dobrym posunięciem – mówi Doyle dla Ekstraliga TV.

Dołączenie do GKM-u Doyle’a oraz Lidseya sprawiło, że liczną ekipę w Grudziądzu stanowią jeszcze Australijczycy. Poza nimi w klubie jest jeszcze Max Fricke. 38-latek cieszy się z tak zbudowanej drużyny.

– Podejście Maxa jest zwariowane, ale myślę, że ma na celu czerpanie maksymalnej frajdy z żużla. Mamy zawodników, którzy od wielu lat ścigają się i naprawdę ciężko pracują. Myślę, że najważniejszą rzeczą jest, to by mieć zespół ludzi walczących i chcących wygrywać – komentuje Kangur.

W Grudziądzu liczą, że na Doyle’a – w przeciwieństwie do Pedersena – będzie można liczyć zarówno w domu, jak i na wyjazdach. W sezonie 2023 Australijczyk pokazał, że potrafi ścigać się przy Hallera. Zdobył w meczu ligowym 12 punktów z bonusem w sześciu startach.

– Nasz domowy tor jest bardzo dobry i jeśli znajdziesz ustawienia oraz silniki pracują należycie to można zdobywać na nim sporo punktów. Każdemu zawodnikowi pasuje inny tor, ale czuję, że mój styl jest odpowiedni do jazdy na tym torze – podsumowuje Jason Doyle.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Janowski wskazał zespół, który zaskoczy w PGE Ekstralidze. Oni będą waleczni – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Eryk Jóźwiak: Czas powalczyć w Gdańsku o coś więcej! Spokój Iversena, energia Kasprzaka – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Jaki będzie efekt nowego systemu rozgrywek? „Zmiany cementują układ sił” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)