David Bellego. Fot. Speedway Euro Championship
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już w najbliższym sezonie poznamy zespół Grupy Azoty Unii Tarnów w odświeżonej odsłonie. Szeregi Jaskółek zasiliła bowiem spora grupa nowych zawodników. Należy do nich także Francuz David Bellego, który jeszcze całkiem niedawno ścigał się w PGE Ekstralidze.

 

Drużyna Unii Tarnów zakończyła sezon 2023 po porażkach w półfinale fazy play-off 2. ligi, w której dwukrotnie uległa Texom Stali Rzeszów. Po zakończeniu rozgrywek działacze Jaskółek nie próżnowali i postanowili wzmocnić skład tak, aby w kolejnym sezonie powalczyć o awans klasę wyżej. Z tego powodu drużyna w przyszłym roku będzie mocno zmieniona, a barw Unii bronić będą m. in. Daniel Jeleniewski, Timo Lahti, Adrian Cyfer i David Bellego. Zwłaszcza ostatni z wymienionych zawodników stawiany jest jako ten, który może dać Jaskółkom najwięcej:

– Pokładamy nadzieje, że to właśnie David Bellego będzie naszym liderem w przyszłym sezonie. Powiem szczerze, że przy budowaniu składu tak właśnie zakładaliśmy – przyznaje w rozmowie z nami Kamil Góral, prezes Unii.

David Bellego przyszedł do zespołu tarnowian z pierwszoligowej Abramczyk Polonii Bydgoszcz. W ubiegłym sezonie nie zaprezentował się z najlepszej strony i wykręcił średnią na poziomie 1.556. Był to duży zjazd dyspozycji Francuza, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze rok wcześniej ścigał się w ekstraligowej Fogo Unii Leszno, a przed dwoma sezonami był najskuteczniejszym zawodnikiem 1. ligi. Prezes Jaskółek liczy jednak, że kolejny rok Bellego już w barwach tarnowskich będzie dla niego przełomowy:

– Widziałbym Davida Bellego jako lidera całych rozgrywek w przyszłym roku. Wydaje mi się, że w najbliższym sezonie w naszej drużynie on się odrodzi i wróci na poziom, który prezentował, jeżdżąc nawet w Ekstralidze – podsumował sternik tarnowian.