fot. MSC Brokstedt
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

O ile można chwalić niemieckich działaczy za obecne działania związane z kadrą narodową, o tyle ciężko cokolwiek dobrego powiedzieć na temat rozgrywek ligowych za naszą zachodnią granicą. Na chwilę obecną nie wiadomo bowiem czy i w jakim systemie odbędą się te zmagania w nadchodzącym sezonie. 

 

– Z punktu widzenia szefów drużyn rozgrywki Bundesligi nadal są bardzo ważne. Liga w Niemczech jest niezwykle ważna. Każdy sport, aby się rozwijał i funkcjonował, powinien mieć swoją ligę. Potrzebujemy jej w naszym żużlu i nad nią wciąż pracujemy. Praktycznie co tydzień organizujemy spotkania online i robimy wszystko, aby funkcjonowała – mówi dla Speedweek niemiecki działacz Sascha Dorner.

W sezonie 2023 w Bundeslidze startowały cztery zespoły. Czy pojawią się one również w sezonie 2024? Tego jeszcze nie wiadomo. Wedle informacji, które do nas docierają startem zainteresowane są dwa zespoły, a inny scenariusz – zaproponowany przez jednego z klubowych działaczy – zakładał rozegranie tylko czterozespołowego finału. 

Żużel. Dudek mówi o powrocie do Falubazu. Padła ważna deklaracja! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Pięćdziesiątka Piotra Barona. Zdobywał złota z Bykami, czas na misję z Aniołami – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Liga jak najszybciej powinna być zorganizowana profesjonalnie, choćby z jednolitą prezencją medialną. W tych czasach, aby pozyskać sponsorów wszystko musi profesjonalnie wyglądać. Problem w Niemczech mamy taki, że niestety coraz mniej kibiców przychodzi na żużel i należy myśleć jak ich z powrotem do przyjścia na żużel zachęcić. Jechanie Bundesligi w momencie, kiedy nie ma szans, aby niektóre zespoły pokryły koszty meczu, czyli organizację i wypłaty dla zawodników, mija się z celem. Działacze powinni usiąść razem i nakreślić profesjonalny plan. Choćby biorąc przykład z Polski, a nie spierać się w mało znaczących kwestiach, jak jednolita cena biletów na mecze Bundesligi w każdym uczestniczącym ośrodku – mówi nam jeden ze sponsorów żużla w Niemczech.