Kevin Juhl Pedersen - Foto: René Lind Gammelmark
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kevin Juhl Pedersen w zeszłym sezonie debiutował jako zawodnik U24 w ekipie Lokomotivu Daugavpils. Niestety nie był to jego najlepszy rok na żużlowych torach pod względem ligowego dorobku. W tym sezonie po zmianie klubu, Duńczyk stawia sobie ambitne cele i nie zamierza schodzić poniżej pewnego poziomu.

 

Przypomnijmy, że Pedersen, jeżdżąc w barwach łotewskiej ekipy, miał w zeszłym roku średnią na poziomie 1,367. 22-latek w tym sezonie zdecydowanie chce się poprawić pod tym względem, a ponadto ma w planach walkę o awans na mistrzostwa Europy.

Żużel. Memoriał w gwiazdorskiej obsadzie! Ogłoszono start Zmarzlika!

– Moim największym celem na 2024 rok jest uzyskanie kwalifikacji do cyklu SEC i dobre występy w wielu indywidualnych turniejach. Jeśli chodzi o drużynę, to we wszystkich ligach chciałbym zdobywać średnio dwa punkty na bieg – przekazał Duńczyk na łamach polskizuzel.pl.

Aby polepszyć wyniki w kolejnym sezonie Kevin Juhl Pedersen zdecydował się na kilka zmian. Przede wszystkim wybrał sobie w Krajowej Lidze Żużlowej nowy klub. Ponadto zajął się też swoim sprzętem.

– Wybrałem ofertę Kolejarza Opole, ponieważ miałem tam kilka dobrych spotkań. Myślę też, że odpowiada mi opolski tor. Tak, pojawiło się kilka innych opcji dla mnie. Kolejarz to dobry klub. Czuję, że dobrze tutaj pasuję. Przy podejmowaniu decyzji brałem też pod uwagę fakt, że w porównaniu do wielu innych klubów, większość drużyny Kolejarza składa się z młodych ludzi – skomentował Pedersen.

Żużel. Z firmą Nice znacząco przyczynił się do rozwoju żużla w Polsce. Teraz podejmuje się nowych wyzwań (WYWIAD)

– Wszystkie motocykle zimą zostały zdemontowane i pojawiły się nowe metale we wszystkich ramach. Wymienione zostały wszystkie śruby i nakrętki. Zostało to dokładnie sprowadzone i wymienione, by przygotować się na każdą ewentualność. W sumie posiadam cztery silniki, których używam w Polsce, Danii oraz w Szwecji – dodał 22-latek.