Martin Vaculik. fot. Taylor Lanning
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Martin Vaculik został uhonorowany Kryształowym Skrzydłem podczas wczorajszej gali, która odbyła się w Bratysławie. Dla słowackiego medalisty mistrzostw świata była to wyjątkowa chwila, bowiem wyróżnienie to, w kraju naszych południowych sąsiadów, należy do bardzo zaszczytnych. 

 

Kryształowe Skrzydło (słow. Krištáľové krídlo) to nagroda przyznawana na Słowacji za wybitne osiągnięcia między innymi w nauce, kulturze oraz sporcie. W tym roku zostało przyznanych 11 wyróżnień (10 kategorii i 1 nagroda specjalna). Wśród uhonorowanych jednostek znalazł się także Martin Vaculik.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za przyznanie mi nagrody Kryształowego Skrzydła w kategorii sportowej. Ta nagroda jest bardzo prestiżowa. Już samo bycie nominowanym wśród tak wielu wspaniałych osobowości, które miałem okazję zobaczyć, jest dla mnie czymś wyjątkowym. To zdecydowanie ogromny zaszczyt i wielka motywacja do kontynuowania ciężkiej pracy. Nadal będę robić to, co robię najlepiej, jak potrafię. Bardzo dziękuję mojej rodzinie i ludziom, którzy przyznali mi tę wspaniałą nagrodę. Obiecuję, że na torze dam z siebie wszystko. Bardzo dziękuję – przekazał Słowak poprzez media społecznościowe.

CZYTAJ TAKŻE 

Żużel. Chce zakwalifikować się do cyklu SEC. Czy Duńczyk odbuduje się w barwach Kolejarza?

Żużel. Memoriał w gwiazdorskiej obsadzie! Ogłoszono start Zmarzlika!

Żużel. Z firmą Nice znacząco przyczynił się do rozwoju żużla w Polsce. Teraz podejmuje się nowych wyzwań (WYWIAD)