fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niesamowitych emocji dostarczyło pierwsze niedzielne starcie w PGE Ekstralidze. Fogo Unia Leszno stoczyła z NovyHotel Falubazem Zielona Góra bardzo wyrównany pojedynek i ostatecznie ekipy podzieliły się punktami. Co ciekawe, w kluczowym momencie niektórzy oglądający byli świadkami awarii.

 

Ciśnienie przed powracającą świętą wojną było ogromne już przed spotkaniem, a dodatkowo rosło z każdym kolejnym wyścigiem. Mecz zaczął się od serii remisów i żadna z ekip nie była w stanie odjechać przeciwnikowi. Szybko stało się jasne, że o wszystkim zdecydują ostatnie gonitwy.

Przed biegami nominowanymi to Falubaz prowadził 40:38, ale wtedy znakomitą akcję wykonał Damian Ratajczak. Byki wygrały 4:2 i przed ostatnim starciem mieliśmy remis. Wszystko decydowało się zatem na ostatnich metrach.

Żużel. Falubaz wywozi punkt ze Smoka! Niedosyt w obu ekipach! (RELACJA) – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Ogromne zainteresowanie meczem w Lesznie. Będzie komplet na trybunach! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Niestety, u części użytkowników wystąpiły problemy z odbiorem końcowego fragmentu spotkania. W przypadku Canal Plus Online transmisja się wyłączała lub pojawiał się czarny ekran. Zachowano się jednak z klasą i nieprzemilczano problemu. Prowadzący studio Michał Łopaciński, świadomy problemów, przeprosił za zaistniałą sytuacją i po krótkiej chwili bieg piętnasty zaprezentowano jeszcze raz.

Liczymy, że niemniejszych emocji dostarczy wieczorne starcie, które zamknie trzecią rundę spotkań. O 19.15 mierzą się ebut.pl Stal Gorzów oraz Krono-Plast Włókniarz Częstochowa.