Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Już w najbliższą środę Damian Ratajczak zadebiutuje w Speedway Ligaen. Podpisał on umowę z zespołem Grindsted Speedway, w której nie brakuje ciekawych osobistości.

 

Dwa mecze w ramach ligi duńskiej odjechał do tej pory zespół GSK Liga. Na domowym obiekcie pokonali Soenderjylland Elite Speedway wynikiem 54:30, a w wyjazdowym spotkaniu z Team Fjelsted musieli uznać wyższość gospodarzy przegrywając sześcioma punktami.

Ciężkie zadanie czeka zespół z Grindsted za 2 dni. Udadzą się oni do Holsted na mecz z miejscowymi Tygrysami. Będzie to bardzo ważne spotkanie dla Nickiego Pedersena, który reprezentował barwy środowych rywali przez 15 lat! Nowa drużyna trzykrotnego Indywidualnego Mistrza Świata zgłosiła na to spotkanie dwóch Polaków. O ile należało spodziewać się obecności Przemysława Pawlickiego tak miłą niespodzianką jest obecność w składzie wychowanka Unii Leszno.

W zespole GSK do tej pory za każdym razem w meczowym składzie pojawili się Pedersen, Pawlicki, Kenneth Bjerre i Rune Thorst. W poprzednich meczach miejsce, które zajął teraz Ratajczak mieli David Bellego i Bastian Borke. Polak wystąpi z numerem 4. Działacze zespołu liczą na jego dobry występ, gdyż w zeszłym roku wygrał rundę SGP 2 w Vojens.

Mecz Holsted Tigers – GSK Liga rozpocznie się w środę 15 maja o godzinie 19:00.

Żużel. Kibice Falubazu wstrzymali oddech. Niebezpieczny upadek podstawowego juniora!

Żużel. Nietypowe historie kierownika. Gratka dla kibiców z Gniezna