Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Parę tygodni temu reprezentacja Niemiec spotkała się na obozie przygotowawczym w Abensbergu. To nie koniec profesjonalnych zaskoczeń. W lutym kadra wyjedzie na obóz do włoskiego Lonigo a funkcję fizjoteraupety żużlowej kadry narodowej powierzono byłemu zawodnikowi rawickiego Kolejarza, Erikowi Pudelowi.

 

– Cały czas myślimy nad tym jak doskonalić nasze działania. Będzie obóz przygotowawczy, zgrupowanie w Teterow. Postanowiliśmy do naszej kadry dołączyć profesjonalnego fizjoterauptę w osobie byłego zawodnika, Erika Pudela – mówi dla speedweek, menadżer kadry Mathias Bartz.

Żużel. Ważą się losy Maksyma Borowiaka. „Uzgodnił indywidualny kontrakt”

Praca Pudela z kadrą polegać ma na zapewnieniu należytego wsparcia fizjoterapeutycznego przed oraz po występach zawodników.
– Po zakończeniu jazdy na żużlu skupiłem się na pracy zawodowej i podnoszeniu kwalifikacji. Uważam, iż ważne jest, aby zawodnicy przez cały czas byli motorycznie dobrze przygotowani do występów. Chętnie będę służył im swoją radą oraz pomocą, kiedy tylko będą jej potrzebowali. Wszyscy musimy robić wszystko, aby nasze występy były jak najlepsze i żużel w Niemczech się rozwijał – dodaje były zawodnik drużyny z Rawicza.

Żużel. Franky Zorn: Żużel lodowy ma wszystko czego potrzeba

Urodzony w Berlinie Niemiec startował w Rawiczu od 2008 do 2010 roku. W ciągu trzech sezonów zdobył 43 punkty dla swojego polskiego pracodawcy.