Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle sezonów Bydgoszcz czeka na Ekstraligę
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Duńczyk Benjamin Basso przez wielu uznawany jest za jeden z największych talentów duńskiego żużla. W przyszłym sezonie jego talent będą mogli systematycznie oceniać kibicie bydgoskiej Polonii. Sam zawodnik nie ukrywa, że w sezonie 2023 otwiera zupełnie nowy rozdział w swojej karierze.

 

– Na pewno w pewien sposób wszystko zaczynam od nowa, ponieważ wchodzę w wiek seniora. Łatwe to na pewno nie będzie, ale zrobię wszystko, aby się udało przejść przez sezon pozytywnie. Mam zamiar podnieść w każdej lidze swoją średnią biegopunktową i powalczyć o tytuł indywidualnego mistrza Danii – mówi utalentowany Duńczyk dla Speedway Stara.

W sezonie 2023 w polskiej lidze Benjamin Basso reprezentował będzie barwy bydgoskiej Polonii. Nie brakuje głosów, iż ze swoim bardzo ofensywnym stylem jazdy szybko może stać się ulubieńcem kibiców w Bydgoszczy.

– W Polsce, tak jak w swojej karierze, otwieram nowy rozdział. Na pewno będę robił wszystko, aby być silnym puntkem zespołu. Doskonale wiem, jak przyszły rok w polskiej lidze będzie dla mnie ważny. Muszę po prostu w Polsce pokazać się z jak najlepszej strony – kontynuuje Duńczyk.

Minusem zawodnika zdaniem wielu jest „gorąca głowa”. Nie brak opinii, że zawodnik nierzadko bywa ciężki we współpracy na torze oraz poza nim.

– Pracuję z psychologiem sportowym i ta praca stała się nieodłącznym elementem moich przygotowań do kolejnego sezonu. Chcę mieć wszystko poukładane pod każdym względem. Wiem, jak ważna jest pomoc mentalna, nie tylko w sporcie, ale i w życiu. Miałem za sobą „tematy”, które nie spływały po mnie łatwo. Przed obecnym sezonem rozstałem się po paru latach z dziewczyną i przykładowo, nie było to dla mnie łatwe doznanie. Patrzę do przodu i robię wszystko, aby być doskonale przygotowanym pod każdym względem do sezonu 2023. Otwieram nowy rozdział w swoim – już seniorskim – speedwayu – podsumowuje Basso.