Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sobotę o godzinie 19 dojdzie do ciekawego starcia pomiędzy ROW-em Rybnik, a Stalą Rzeszów. Obie drużyny w 1 kolejce pokonały swoich przeciwników i będą chciały w nachodzący weekend pozostać niepokonane. 

 

Menadżerowie obu drużyn postanowili nie zmieniać wiele w swoich zestawieniach. W ekipie ROW-u trener postanowił zmienić miejscami Brady’ego Kurtza z Grzegorzem Walaskiem co wydaje się dość dziwną decyzją biorąc pod uwagę fakt, że Polak w meczu inauguracyjnym nie zdobył nawet punktu. Teraz będzie za to startował w parze z juniorami. Postanowiono w drużynie też zamienić numery młodzieżowców. Szkoleniowiec Stali postanowił jednak zmienić ustawienie drużyny i tylko Marcin Nowak pozostanie z numerem pierwszym. Drużyna z Rzeszowa nie będzie mogła skorzystać z Jespera Knudsena, którego po upadku w Danii czeka przerwa w startach.

Żużel. Odważna decyzja trenera! Orzeł bez lidera na starcie ze Skorpionami

Texom Stal w pierwszym meczu rozbiła na swoim torze łódzki Orzeł wynikiem 54:36. Wspaniałą formą popisali się Nicki Pedersen i Jacob Thorssell, na których będą liczyć kibice z podkarpacia w sobotę. Nieco bardziej namęczyć musiał się Innpro ROW, który po wyrównanym meczu zdołał pokonać PSŻ Poznań. Faworytem tego spotkania są oczywiście gospodarze, ale początek sezonu pokazał nam, że nie można skreślać Stali.

Awizowane składy:

Innpro ROW Rybnik: 9. Rohan Tungate, 10. Brady Kurtz, 11. Jakub Jamróg, 12. Norick Bloedorn, 13. Grzegorz Walasek, 14. Maksym Borowiak, 15. Kacper Tkocz

Texom Stal Rzeszów: 1. Marcin Nowak, 2. Krystian Pieszczek, 3. Jacob Thorssell, 4. Mateusz Świdnicki, 5. Nicki Pedersen, 6. Wiktor Rafalski, 7. Bartosz Curzytek

Żużel. Afera w lidze francuskiej. Zawodnik Włókniarza oskarżony o nieregulaminowy silnik

Żużel. Kontuzja zawodnika Stali. Świdnicki dostanie więcej szans?