Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Podczas duńskich eliminacji do SGP i SEC już w pierwszym biegu doszło do niebezpiecznej sytuacji wskutek, której do szpitala trafili Niels Kristian Iversen i Jesper Knudsen. Młodszego zawodnika czeka od dwóch do czterech tygodni przerwy od startów, za to nieco lepsze wieści płyną z obozu byłego uczestnika cyklu Grand Prix.

 

Wybrzeże Gdańsk poinformowało kibiców, że ich lider postanowił odpuścić najbliższe mecze w Anglii, jednak spodziewają się jego gotowości już w niedzielę. Gdańszczan czeka wtedy wyjazd na trudny teren do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie to jednak gospodarze postrzegani są jako faworyt. Brak Iversena mógłby więc oznaczać kompletną katastrofę dla zespołu znad morza. W mecz inaugurującym sezon ligowy w Gdańsku Wybrzeże nieznacznie przegrało z Wilkami Krosno. Duńczyk pokazał się jednak z dobrej strony zdobywając 8 punktów i bonus.

Żużel. Odważna decyzja trenera! Orzeł bez lidera na starcie ze Skorpionami

Jego Brytyjską drużynę King’s Lynn Stars czekają w czwartek i w poniedziałek dwa ciężkie mecze z Sheffield Tigers. W pierwszym meczu Gwiazdy jako gość wspomoże Tom Brennan, a w rewanżu wystąpi Richard Lawson. Pierwszy z nich na co dzień zdobywa punkty dla Birmingham Brummies, a drugi reprezentuje barwy Leicester Lions. Regulamin w Wielkiej Brytanii pozwala jednak na zakontraktowanie przed sezonem siedmiu zawodników, a pod ich nieobecność drużyna ma prawo skorzystać z usług zawodnika jeżdżącego dla innej drużyny.

CZYTAJ TAKŻE

Żużel. Beniaminek potwierdzi świetną formę? Znamy składy na mecz w Rybniku

Żużel. Afera w lidze francuskiej. Zawodnik Włókniarza oskarżony o nieregulaminowy silnik