Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dziś wieczorem na torze w Manchesterze rozegrany zostanie finał indywidualnych mistrzostw Wielkiej Brytanii. Zwycięzca zawodów otrzyma „dziką kartę” na zawody Grand Prix w Cardiff, które odbędą się 13 sierpnia. 

 

Tytułu mistrzowskiego broni Adam Ellis, który chciałby dołączyć do Taia Woffindena. Zawodnik Betard Sparty Wrocław trzy razy z rzędu, w latach 2013-2015, stawał na najwyższym stopniu podium. – Dorównanie do Taia będzie niezmiernie trudne, ale jeśli zrobiłeś to raz, to wiesz, że można to zrobić kolejny raz. Wygrana rok temu sprawia, że jak najbardziej chcę sukces powtórzyć, ale też będę miał piętnastu kolegów, którzy będą chcieli mnie pokonać – mówi Adam Ellis. 

Faworytem zmagań wydaje się być Dan Bewley, który w świetnym stylu wrócił do ścigania po groźnym wypadku w meczu wrocławian z częstochowianami. Zawodnik dobrze radził sobie w kolejnych meczach ligowych oraz w Speedway of Nations. Zagrozić będzie starał mu się m.in. brązowy medalista SON 2. Tom Brennan nie raz już pokazywał, że także czuje się świetnie na torze w Manchesterze.

Początek zmagań na domowym torze Belle Vue zaplanowany jest na godz. 20.30.

Lista startowa zawodów:

1. Connor Mountain

2. Leon Flint

3. Chris Harris

4. Steve Worrall

5. Kyle Howarth

6. Dan Bewley

7. Paul Starke

8. Danyon Hume

9. Charles Wright

10. Lewis Kerr

11. Richard Lawson

12. Richie Worrall

13. Danny King

14. Scott Nicholls

15. Adam Ellis

16. Tom Brennan

W wypadku wywalczenia tytułu mistrzowskiego przez Dana Bewleya „dziką kartę” na Grand Prix w Cardiff otrzyma drugi zawodnik turnieju.