fot. Instagram/Rafael Nadal
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice Rafaela Nadala, ale nie tylko, z pewnością czekali na ten powrót. Po wielomiesięcznym rozbracie od tenisa spowodowanym ciężką kontuzją Hiszpan ogłosił datę powrotu na korty tenisowe. 36-latka zobaczymy na Wielkim Szlemie w Australian Open, ale wcześniej także na turnieju o mniejszej randze.

 

Legendarny tenisista w nagraniu potwierdził, że do powrotu jest już naprawdę blisko, gdyż turniej w którym weźmie udział wystartuje 31 grudnia. To będzie pierwszy występ od 18 stycznia 2023 roku dla Nadala. Wówczas przegrał w drugiej rundzie Australian Open z Amerykaninem, Mackenzie McDonaldem. – Witam wszystkich. Po roku przerwy czas powrócić do rywalizacji. Będzie to pierwszy tydzień stycznia w Brisbane. Do zobaczenia – mówi Nadal w nagraniu na swoich mediach społecznościowych.

W trakcie filmiku Rafael nawiązuje także do konferencji, w której opowiadał o swoich problemach zdrowotnych. Walkę na najwyższym poziomie utrudniała mu kontuzja biodra, która nie pozwalała na grę w tenisa. 36-latek nie zapomina przede wszystkim o optymizmie, którego w tej sytuacji bardzo potrzeba. – Nigdy nie straciłem wiary, że wrócę. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Trenuję i jestem szczęśliwy. To dobry czas w moim życiu – stwierdził”Rafa”.