Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

 

Kolejne żużlowe wydawnictwo trafia do sprzedaży. Tym razem w  serii „Nie ma jak derby” wszystko o ligowych pojedynkach dwóch zasłużonych i wielce utytułowanych  lubuskich klubów. O emocjonujących starciach gorzowskiej Stali z zespołem spod znaku Myszki Miki w naszej najnowszej pozycji pisze jej autor, redaktor Robert Borowy:

„O lubuskich derbach mówiono kiedyś ,,święta wojna’’, zapożyczając ten zwrot od słynnych krakowskich derbów piłkarskich, pomiędzy Wisłą i Cracovią, które rozgrywane są pod Wawelem od 1908 roku. W ostatniej dekadzie pojawił się nawet zwrot ,,El Clásico’’ nawiązujący do piłkarskich meczów z udziałem Realu Madryt i FC Barcelony. Porównywanie potencjału futbolu i czarnego sportu dla wielu jest sporym nadużyciem, ale żużlowe derby lubuskie na zawsze stanowiły, stanowią i zapewne jeszcze długo będą stanowić jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych i społecznych dla całego regionu zachodniej Polski. 

Podjąłem się napisania książki o dotychczasowej historii tych meczów, ponieważ upływający czas w szybkim tempie zaciera ślady tego, co jest już za nami. Bohaterowie budowy powojennego sportu, w tym żużla, w Gorzowie i Zielonej Górze powoli odchodzą, a materiałów źródłowych, szczególnie z pierwszych lat rozwoju speedwaya jest naprawdę niewiele. Docieranie do nich chwilami przypomina poszukiwanie igły w stogu siana. (…) Mam nadzieję, że publikacja, składająca się z dwóch części, nie tylko zadowoli kibiców interesujących się lubuską historią żużla, ale będzie ważnym źródłem informacji dla następnych pokoleń kibiców.”- mówi autor pozycji

Książka „Żużlowe Derby Lubuskie” (część 1)  ma miękką oprawę oraz 288 bogato ilustrowanych stron. Cena (wraz z kosztami wysyłki) – 35 złotych.

Zakupu można dokonać wysyłając przekazem pocztowym odpowienią kwotę na adres: Firma Wydawnicza Danuta Dobruszek, skr. poczt. 19; 64-100 Leszno, w miejscu na korespondencję podając tytuł (tytuły) zamawianych pozycji. Można także dokonać wpłaty na konto (szczegóły na stronie: www.ksiazkizuzlowe.pl – tam także informacje o innych żużlowych publikacjach).

Przy zakupie więcej niż jednej pozycji warto zadzwonić (695 934-936) lub napisać meila ([email protected]).

Wydanie książki zostało dofinansowane przez Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.