Od tegorocznych rozgrywek nowe nazwy będą miały zmagania wyłaniające zawodników walczących o indywidualne mistrzostwo Polski. Półfinał będzie nazywany Challengem, a ćwierćfinały zostały przemianowane na eliminacje.

Cykl IMP przeszedł swoistą rewolucję przed rokiem. W nowej formule kibice oglądali trzy rundy zamiast jednodniowego finału. Wszystkie były rozgrywane według zasady: część zasadnicza, bieg barażowy dla zawodników z miejsc 3-6 i finał.

Od sezonu 2023 dochodzą kolejne zmiany. Tym razem chodzi o nazewnictwo. Półfinał IMP od tego roku będzie funkcjonował pod nazwą IMP Challenge. Natomiast ćwierćfinały będą eliminacjami. To kosmetyczna, ale bardzo ważna zmiana wychodząca naprzeciwko obowiązującym i przyjętym w innych zawodach trendom.

Dodajmy, że 2022 roku mistrzem Polski na żużlu został Bartosz Zmarzlik i to on będzie bronił tytułu. Pozostałe miejsca na podium zajęli Dominik Kubera (srebro) i Janusz Kołodziej (brąz). W tym roku triumfatora także poznamy w po trzech turniejach finałowych. Ostatnia runda zmagań zaplanowana jest na 30 lipca.

Żużel. Włókniarz stawia na zgrupowanie na miejscu. Niebawem cała drużyna spotka się w Częstochowie – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Skorpiony z nową nazwą i dopiętym budżetem! PSŻ ma sponsora tytularnego – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)