fot. Cellfast Wilki Krosno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sezon 2024 będzie dla Piotra Świercza kolejnym rokiem rozgrywek w barwach Cellfast Wilków Krosno. Pochodzący z Tarnowa zawodnik nie może już doczekać się powrotu na tor i zapowiada, że wspólnie ze swoją drużyną zamierzają powalczyć o awans.

 

Przypomnijmy, że ekipa z Krosna już wkrótce rozpocznie przygotowania do sezonu, trenując już na motocyklach. Wilki zamierzają bowiem udać się na wyjazd na obóz do Debreczyna, gdzie na tamtejszym owalu planują jazdy między 6 a 8 marca. Później krośnianie chcą jeszcze odjechać 5 sparingów. Piotr Świercz poza treningami z drużyną ma w planie także inny rodzaj przygotowań. Nie ukrywa, że bardzo chce wrócić już do ścigania po zimowej przerwie.

Żużel. Stal Rzeszów w PGE Ekstralidze w 2026 roku? „Docelowo taki mamy plan”

– Mam w garażu motocykl motocrossowy i planuję kilka jazd przed wyjazdem na tor żużlowy. Klub planuje też wyjazdy na tory zagraniczne, by jak najwcześniej wjechać się w tor i sprzęt. Na tor wyjeżdżamy już w marcu, więc to ostatnia prosta, dlatego dokręcamy ostatnie śrubki i myślę, że każdy już chciałby wyjechać na tor, bo zima się trochę dłuży – powiedział junior Wilków w rozmowie z ekstraliga.pl.

Ekipa z Podkarpacia nie jest uznawana przez większość ekspertów za drużynę, która może w tym sezonie pokusić się o awans do PGE Ekstraligi. Krośnianie jednak nie ukrywają, że będą bardzo mocno starać się o szybki powrót do elity. W rozmowie z nami o takich zamiarach poinformował bowiem drugi z młodzieżowców Wilków – Szymon Bańdur. Jego kolega Piotr Świercz także przekonuje, że ich drużyna będzie o to walczyć, ale zdają sobie oni sprawę, iż jest to duże wyzwanie.

Żużel. Turniej GP we Włoszech lub Hiszpanii? Tam chciałby pojechać Zmarzlik

– Jazda w PGE Ekstralidze jest dla każdego czymś wyjątkowym i każdy w naszym klubie zna cele. Nie ma co nikogo zwodzić, chcielibyśmy awansować, ale co się stanie, pokaże sezon. Uważam, że Metalkas 2. Ekstraliga jest najbardziej “ciasną” ligą wśród wszystkich trzech klas rozgrywkowych, ponieważ są w niej bardzo wyrównane zespoły. Na pewno każdy z nas chce awansować i zna swój cel – podsumował Świercz.