Jakub Krawczyk i Mateusz Szczepaniak. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W walentynkowy wieczór kolejnym kontraktem pochwaliła się szwedzka Piraterna Motala. Nowym nabytkiem został polski młodzieżowiec, o którym w ostatnim czasie było głośno.

 

W mediach społecznościowych chwilę po godzinie 18:00 kontraktem pochwalił się wychowanek klubu z Ostrowa Wielkopolskiego – Jakub Krawczyk. Powiększa więc on polski zaciąg w Motali. Wcześniej z klubem związali się Maciej Janowski, Oskar Fajfer, Paweł Przedpełski oraz bracia Pawliccy.

Zespół z Motali w zeszłym sezonie zajął 3. miejsce po fazie zasadniczej w lidze szwedzkiej, lecz w ćwierćfinale musiał uznać wyższość zespołu Rospiggarny Hallstavik.

Żużel. Kto awansuje do PGE Ekstraligi? Ekspert wskazał swojego faworyta

W Polsce Jakub Krawczyk był bohaterem głośnego transferu. Przez karę finansową nałożoną na Arged Malese Ostrów Wlkp. zawodnik musiał udać się na wypożyczenie do Sparty Wrocław. Wiele osób uważa, że ten transfer może zaważyć o braku awansu ostrowskiej drużyny do elity. Młodzieżowiec w poprzednim sezonie osiągnął średnią powyżej 1,500 pkt/bieg co było bardzo dobrym wynikiem. W nadchodzącym sezonie miał być solidnym wsparciem dla mocnej formacji seniorskiej.

Krawczyk już miał okazje do pokazania się w Ekstralidze w 2022 roku. Pomimo niezbyt udanego początku młody wychowanek ostrowskiej szkółki pokazał się solidnie chociażby w meczu z GKM Grudziądz zdobywając 12pkt. Z pewnością oczekiwania co do niego w nadchodzącym sezonie będą większe niż 2 lata temu i we Wrocławiu mają cichą nadzieję, że ten transfer da im upragnione złoto DMP.

Żużel. Liga angielska ponownie dostępna w Polsce. Dostawca zapowiada atrakcyjną ofertę dla polskich kibiców