Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kilka dni temu poznaliśmy nową odsłonę drugiego poziomu rozgrywkowego w Polsce. Od teraz jest do Speedway 2. Ekstraliga, a pozytywnie o zmianach wypowiada się legenda polskiego speedwaya, a obecnie ekspert Canal+, Tomasz Gollob.

 

– Czasy się zmieniły, zawodowstwo dziś to dbałość nie tylko o sprzęt, ale też o kibiców, telewizję, wizerunek tego sportu. Kiedy jest wielka konkurencja w branży sportowej i trzeba zachęcać kibiców do przyjścia na stadion, potrzebne są nowe rozwiązania, to już nie tak jak kiedyś, że nazwisko Gollob, Nielsen czy Rickardsson było samo w sobie zachętą do przyjścia na stadion. Trzeba bardzo mocno podkreślić, że w Polsce wyznaczamy trendy żużlowe, że tutaj wszystko się dziś koncentruje i w Polsce jest tak naprawdę centrum żużlowego świata – mówi Tomasz Gollob dla oficjalnego serwisu rozgrywek Speedway Ekstraligi speedwayekstraliga.pl.

– Kiedyś my jeździliśmy po naukę do Anglii lub Szwecji i Danii, dziś my pokazujemy jak to powinno wyglądać. Nasza liga jest najlepsza i widzę, że sprawy idą w dobrym kierunku, bo skoro Ekstraliga przejęła zarządzanie kolejną ligą, to znaczy, że telewizja Canal+ może też spokojnie patrzeć na kolejny sezon i poprawę organizacyjną rozgrywek. Dla mnie to bardzo ważne, że kolejnych osiem klubów będzie mogło liczyć, mam taką nadzieję, na sponsora Speedway 2. Ekstraligi, a w przyszłości będzie też oznaczało to dla nich rozwój – podkreśla były mistrz świata.

Przypomnijmy, że oprócz samego wizerunku drugiego poziomu rozgrywkowego poznaliśmy także nowy kształt rozgrywek PGE Ekstraligi i Speedway 2. Ekstraligi, który wejdzie w życie od sezonu 2025.