Zawodnicy polskich klubów intensywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Często możemy zauważyć w mediach społecznościowych jak żużlowcy spędzają czas na rowerze czy siłowni, a jeden z nich wygrywa już zawody motorowe!

Kim Nilsson zwyciężył w 3. rundzie MC Sport by Night 2024 rozgrywanej w miejscowości Botkyrka. Szwed w wyścigu na motocrossie nie pozostawił przeciwnikom złudzeń i na dystansie sześciu okrążeń tylko jeden z nich stracił do zwycięzcy mniej niż jedno.

Były zawodnik cyklu Grand Prix wygrał również tydzień temu rundę w Nynäshamn, a w zawodach rozgrywanych w Haninge stanął na najniższym stopniu podium. Te wyniki sprawiły, że 34-latek wygrał cały cykl zawodów.

Żużel. Udział w lidze katastrofą? Tak mówi prezes klubu

Żużel. Stalowcy jadą do Vaculika! Niebawem chcą już być na torze

W lidze polskiej Nilsson będzie zdobywał punkty w Krajowej Lidze Żużlowej dla drużyny Trans MF Landshut Devils. Mimo dobrego sezonu na drugim poziomie rozgrywkowym nie podpisał kontraktu z żadną drużyna z tego szczebla, chociaż z pewnością dla niejednej drużyny byłby wzmocnieniem.

W zeszłym sezonie Szwed wraz z zespołem z Landshut zajął 5 miejsce w 1. Lidze, ale przez zmianę przepisów „Diabły” zostały zdegradowane na najniższy poziom rozgrywkowy bez możliwości awansu. Mimo tego z pewnością zawodnicy niemieckiej drużyny będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony, a Kim Nillson osiągając średnią na poziomie 1,900 w lidze wyżej jest faworytem do zostania najlepszym zawodnikiem rozgrywek.